Za co kochamy rowerki stacjonarne?

Dobrze, że społeczeństwo budzi się, wybierając  coraz częściej aktywne formy spędzania wolnego czasu. Jogging, rower, siłownia, fitness, basen czy ćwiczenia w zaciszu czterech ściany własnego domu – to wyjątkowo ciekawy sposób na złapanie formy, nie tylko tej fizycznej.

Rowerki stacjonarne – kiedy pada  i mocno grzeje

Nie każdy lubi przebywać na palącym słońcu lub wychodzić na zewnątrz, kiedy aura nie rozpieszcza pod względem ciepła. Nie jest to jednak żaden problem, aby zdecydować się na trening w swoim pokoju przy dźwiękach kojącej czy też energetycznej muzyki, albo oglądając przy okazji kolejny odcinek ulubionego serialu. Każdy sposób jest dobry, aby urozmaicić  sobie trening i łączyć przyjemne z pożytecznym. Właśnie tak można spędzić czas na stacjonarnym rowerku, który może stać się codziennym przyjacielem zapewniającym nam dawkę odprężenia i mniejszego lub większego wycisku. Na rynku jest mnóstwo różnych modeli tego typu sprzętu o czym można się przekonać wchodząc np. na stronę tego sklepu https://kelton.pl/pol_m_SPRZET-FITNESS_TRENING-FITNESS_Rowery-stacjonarne-518.html. Dlatego bez problemu można dopasować rowerek do swoich potrzeb i możliwości fizycznych. Kupując rowerek, każdy może też wybrać najodpowiedniejszy dla siebie kolor i rozmiar, bo jak wiadomo gusta są różne, ale też możliwości lokalowe.

Trening na rowerku – co nam daje?

Przede wszystkim regularne jazdy na rowerze stacjonarnym zapewniają systematyczne chudniecie i poprawę ogólnej kondycji. Oprócz tego, poprawia się wydolność, można ładnie wyrzeźbić sylwetkę, ale też walczyć z celulitem i rozstępami. Trening na tym sprzęcie to także dobry relaks, sposób na stres i przemęczenie psychiczne. Jazda na rowerku daje duży komfort, ponieważ możemy ćwiczyć o każdej porze dnia i nocy. Nie trzeba wychodzić z domu, ani płacić karnetu za godzinę jazdy na siłowni, dlatego koszty zakupu szybko się zwrócą, co można bardzo dobrze zaobserwować w skali roku. 

Jaki rower kupić?

Wybór jest ogromny, dlatego tak trudno zdecydować się na ten jeden, najlepszy model. Jeśli ktoś chce przeprowadzać bardziej zaawansowane, cykliczne treningi i dokładnie monitorować efekty ćwiczeń, to powinien zainwestować w lepszej klasy urządzenie, zaopatrzone w wiele różnych funkcji.

Dla osób, które borykają się z znacznymi problemami z kręgosłupem najlepszy będzie rowerek poziomy, czyli taki, na którym jeździ się w pozycji pochylonej. Stawy kolanowe są odciążone, plecy również, a największy nacisk położony jest w tym przypadku na mięśnie brzucha. Inaczej jest w rowerku pionowym. Taki sprzęt gwarantuje mocniejszy trening, np. spinning oraz nacisk na ćwiczenie dolnych partii mięśni – łydek, ud czy pośladków. Wybór jest mocno zindywidualizowany i zależy nie tylko od kwestii zdrowotnych, ale też upodobań i potrzeb.

Niezależnie, jaki rowerek zostanie kupiony, na każdym  z nich można przeprowadzić ciekawy trening, który wzmocni nie tylko mięśnie, ale też doskonale zrelaksuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here