Zarówno Kenia, jak i Tanzania oferują wspaniałe widoki i zapierające dech w piersiach krajobrazy. To miejsca, które ściągają z całego świata miłośników safari. Wycieczka objazdowa, gdzie można zobaczyć wiele gatunków zwierząt pozostawia niezatarte wspomnienia do których chętnie się wraca.

Safari Kenia Tanzania – Park Narodowy Aruszy

Będąc w Tanzanii i podążając szlakiem safari, warto zobaczyć Park Narodowy Aruszy. Wilgotne lasy równikowe, a także krater Ngurdoto są niewątpliwymi atrakcjami tej malowniczej krainy. Wrażenia dopełniają dzikie zwierzęta, takie jak antylopy, słonie, hieny czy lamparty.

Safari Kenia Tanzania – Park Narodowy Serengeti

Tanzania obfituje w liczne Parki Narodowe, jednym z nich jest Serengeti. Porośnięty jest trawiastą sawanną. Słynie ze stad zwierząt kopytnych, tj. antylopy, gazele, czy bawoły. Ponadto można tu spotkać krokodyle, hieny, gepardy czy pytony.

Ngorongoro czyli kraina Masajów

Kolejnym miejscem na safari w Tanzanii jest Ngorongoro. To tu Masajowie wypasają swoje bydło. Znajduje się tu krater o tej samej nazwie. Teren został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Unesco. Zamieszkują go lwy, a także liczne zwierzęta kopytne.

Chętnie wybieranym na safari miejscem jest Jezioro Wiktorii, czyli drugie największe słodkowodne jezioro świata. Odbywa się tu regularna żegluga, a także safari.

Safari Kenia Tanzania – śladem szympansów

Mahale Montain National Park to kolejne miejsce, które będąc w Tanzanii warto zobaczyć. Zachwycająca dzika przyroda oraz towarzystwo szympansów, to niezapomniana recepta na udane safari. Jeśli chce się podążyć śladem tych inteligentnych zwierząt, można udać się również do Gombe National Park, a także Saadani National Park.

Będąc w Kenii koniecznie trzeba zobaczyć Park Narodowy Masai Mara. Jeden z najpiękniejszych Parków Narodowych świata oferuje spotkanie oko w oko z antylopami, żyrafami czy też nosorożcami. Podróż terenowym samochodem uatrakcyjni dodatkowo podziwianie dzikiej i bezkresnej fauny i flory Kenii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here