Czysty tlen ma zbawienny wpływ na kondycję naszej skóry – dzięki niemu możemy skutecznie ją regenerować i opóźniać oznaki starzenia. Co zrobić, aby zwiększyć transport tlenu do naszego organizmu?

Jak tlen wpływa na skórę?

Tlen jest niezbędny do oddychania – to już wiemy. Jednak o tym, że tlen można z powodzeniem wykorzystywać do zabiegów odmładzających ciało i twarz wiemy znacznie mniej. A wszystko dzięki rozwojowi nauki i medycyny estetycznej. Jest tylko jeden warunek, którym jest: czysty tlen. Tylko w takiej postaci jest on w stanie oczyścić skórę, usunąć złuszczenia i zrogowacenia lub przebarwienia i wpłynąć na spłycenie zmarszczek.

Jak zwiększyć proces natlenienia skóry?

Jest na to kilka sposobów, mniej lub bardziej inwazyjnych, z różnej półki cenowej. Oto one:

1. Terapia hiperbaryczna

Terapia polega na przebywaniu w specjalnej komorze hiperbarycznej. Jest to metoda nieinwazyjna, przebiegająca pod zwiększonym ciśnieniem atmosferycznym – dzięki temu tlen może przenikać głęboko w tkanki skóry, również do obszarów, które są słabiej dotlenione. Cena jednego takiego zabiegu to ok 250 – 300 zł. W celu osiągnięcia wymiernych rezultatów terapia powinna być regularnie powtarzana.

2. Aparaty tlenowe

Przeznaczone są do terapii w domu. Aparat taki podłączany jest do prądu, a po jego uruchomieniu wytwarzany jest skoncentrowany, przefiltrowany, czysty tlen. Można powiedzieć, że aparat taki „zastępuje” butle z tlenem. Niestety koszt tego urządzenia jest wysoki – to koszt od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

3. Kremy dotleniające

Rynek kosmetyczny w Polsce dynamicznie się rozwija – obserwujemy pojawianie się nowych, nowoczesnych linii kosmetyków, w tym również takich, które stymulują działanie tlenu i sprawiają, że jest go w nas więcej. Jak to możliwe? Wprawdzie w takich kosmetykach nie znajdziemy tlenu w czystej postaci, jednak zawarte w nich związki podczas kontaktu ze skórą zaczynają go uaktywniać. To, jaki będzie stopień tej aktywności, zależy od całości składu, dobranych proporcji etc. W celu dotlenienia skóry specjaliści polecają m.in. krem na dzień i na noc Royal Ageless – naturalną formułę wspierającą zatrzymywanie procesu wiotczenia skóry, przywracającą jej jędrność, napięcie i elastyczność.

4. Maseczki dotleniające

W domowych warunkach będzie o taką ciężko, no chyba, że mamy pod ręką algi morskie, czerwoną glinkę, miedź, cynk, magnez i wapń  – to właśnie te składniki najlepiej uaktywniają tlen. Zawsze można udać się do drogerii i takową maseczkę zakupić. Jedyny mankament to czas oczekiwania – musimy odczekać te 15-20 minut od jej nałożenia i dopiero po tym czasie spłukać twarz letnią wodą lub tonikiem.

Pamiętaj o dotlenianiu skóry – tlen to ważny sprzymierzeniec w walce z oznakami starzenia. Warto go mieć po swojej stronie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here