Totalna metamorfoza roweru – od czego zacząć i jak ją przeprowadzić

Jak wiadomo większość z nas jest estetami i wzrokowcami. Dlatego też zwracamy uwagę nie tylko na samą funkcjonalność danej rzeczy, ale także na to, jak się prezentuje. Nie od dziś wiadomo, że kupując rower cenimy nie tylko jego jakość, ale także estetykę. Można powiedzieć, że to nieco próżne, ale tutaj należy odpowiedzieć sobie na pytanie czy przypadkiem ten świat nie jest próżny? Skoro wiemy, że jest, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby nasz rower przeszedł totalną metamorfozę. Na naszą obronę niech świadczy fakt, że nie będzie ona kosztowna.

Styl przez duże „S”, choć styl dla każdego znaczy co innego

Stylu nie można kupić, wszak styl albo się ma, albo też nie, ale jednocześnie dla każdego pojęcie stylowy można oznaczać co innego. W końcu o gustach się nie dyskutuje. Zatem nie będziemy oceniać czy coś jest passe czy może ou mode. Zatem przechodząc do rzeczy naszą metamorfozę rozpoczniemy od miany całej estetyki jednośladu i do tego celu użyjemy oleiny bądź też naklejek na rower. Pamiętajcie, aby wybrać takie, które Was zachwycają. Jeżeli lubicie militarny styl, to stwórzcie rower w estetyce moro. Z kolei dla miłośniczek glamour polecamy coś na wysoki połysk, a  dla osób preferujących skandynawski minimalizm sprawdzi się okleina imitująca naturalne drewno.  Pamiętajcie, aby przed aplikacją czy to okleiny czy to naklejek bardzo dokładnie wyczyścić rower, a następnie go wysuszyć, tylko tak będą się dobrze trzymać. Skoro rower jest już oklejony, to czas pomyśleć o drobnych detalach, a mianowicie na  rowerowe opony możecie zawiesić koraliki modułowe, dzięki którym nabierze on jeszcze większego charakteru i na pewno będzie przyciągał uwagę.

Opony – wybór ma znaczenie

Bądźmy szczerzy, są rzeczy ważne, ważniejsze i najważniejsze, a do tych ostatnich na pewno można zaliczyć bezpieczeństwo. Zatem jeżeli zależy Wam, aby Wasz jednoślad był piękny i stylowy, to postawcie na ozdoby, ale jeżeli chcecie aby przeszedł totalną metamorfozę, to pamiętajcie, żeby zadbać o bezpieczeństwo i tutaj wybierzcie odpowiednie opony do roweru, szczególnie jeżeli Wasze są zdarte i stare. W tym przypadku obowiązuje jedna zasad, a mianowicie, im większe opony, tym można szybciej jechać, ale i mniej odczuwa się drgania. Z kolei mniejsze opony zapewniają łatwiejsze pokonywanie nawet bardziej trudnych zakrętów i sprawdzą się na górskich trasach.

Dobre siodło nie jest złe

Zadbaliśmy już o piękno, ale i bezpieczeństwo, bo o tym, że trzeba sprawdzić hamulce chyba nie musimy przypominać? Czas najwyższy zadbać jeszcze o coś także ważnego, a mianowicie wygodę i tutaj należy wybrać odpowiednie siodełko. Otóż pamiętajcie, że szukając najlepszego modelu dla siebie, musicie zwrócić uwagę przede wszystkim na wygodę, a dopiero potem zacznijcie analizować czy pasuje do Waszego sprzętu. Najlepszym wyborem są wysokiej klasy modele z elastycznej pianki bądź też żelowe, które są ergonomiczne. Dostępne są również warianty typy damski/męski i także pod tym katem należy wybierać. Dzięki temu wygoda jazdy będzie jeszcze większa.

Drobne dodatki na wagę Waszego stylu

Rower, jak wiadomo nie od dziś, służy nie tylko rekreacji, wszak ma się także bardzo dobrze prezentować. Jeżeli chcecie, aby nabrał jeszcze bardziej indywidualnego charakteru, postawcie na drobne detale i ciekawe ozdoby, ale takie, które także wpłyną na bezpieczeństwo jazdy. Oczywiście mowa tutaj o dzwonkach, w końcu pełnią funkcję informacyjną i ostrzegawczą, a za sprawą ciekawego kształtu stanowią dodatkową ozdobę. Możecie postawić na śmieszne modele w kształcie uśmiechniętej buźki, ale także na coś bardziej stonowanego, np. klakson. Możliwości jest multum. Zadbajcie jeszcze o praktyczne rozwiązania, czyli zaopatrzcie się np. w wiklinowy koszyczek, bądź też plecak lub torbę. Możliwości macie naprawdę sporo.

Rower może być reprezentantem Waszego stylu, zatem ozdóbcie go tak, by świetnie się prezentował.  Nie patrzcie co podoba się innym, lecz Wam,  tym bardziej, że metamorfoza jednośladu wcale nie musi być kosztowna, a dzięki niej nawet stary rower zyska ciekawy charakter i będzie jeszcze lepiej się prezentował. A więc nie pozostaje nic innego jak rozpocząć metamorfozę swojego modelu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here