park

Bądźmy szczerzy epidemia koronawirusa w Polsce wielu z nas pokrzyżowała plany, wszak przez restrykcje nie możemy pozwolić sobie na zaplanowanie choćby słonecznego weekendu poza granicami kraju. Choć obostrzenia maleją, to nadal są dosyć uciążliwe, ale nie oznacza to wcale, że musimy siedzieć w domu 24 godziny na dobę, chyba, że mamy kwarantannę, wtedy raczej wyboru nie ma. Jeżeli nie macie pomysłów, jak spędzić miło czas, to koniecznie poznajcie bezpieczne aktywności, wszak jak słoneczny weekend, to koniecznie weekend na sportowo.

Top 1: spacer po lesie

spacer po lesie

Noszenie maseczek nie jest dla wielu z nas przyjemne, choć oczywiście jest to konieczne i my wszyscy jesteśmy zobligowani do przestrzegania tych zaleceń, choćby dla naszego wspólnego dobra. Dlatego nasza pierwsza aktywność, którą Wam polecamy to spacer po lesie, ale wiecie taki długi, nie 15 czy 20-minutowy. A jak wiadomo w lesie nie trzeba nosić maseczek, dzięki temu nikt nie może narzekać na brak wygody. Oczywiście pamiętajcie, żeby zabrać ze sobą wodę, ewentualnie napój izotoniczny. Do tego bardzo ważne jest odpowiednie obuwie, które powinno mieć mocną podeszwę. Chodzenie po lesie ma jedną wadę, a mianowicie łatwo złapać kleszcza, dlatego też należy mieć założone długie spodnie, a dodatkowo ważne, aby buty nie odsłaniały gołych stóp. Po spacerze należy bardzo dobrze obejrzeć z każdej strony swoje ciało.

Top 2: zabawy w ogrodzie

Jeżeli macie swój ogród to nie musicie daleko wychodzić, by móc się świetnie bawić i co ważne aktywnie spędzić czas. Warto pograć z członkami rodziny w piłkę. Może to być zbijak, ale oczywiście wtedy najlepiej wziąć dużą piłkę dmuchaną, gwarantujemy, że będzie dużo śmiechu. Możecie także urządzić wyścigi rzędów np. dzieci kontra rodzice czy pograć w badmintona. Po dniu spędzonym na dworze warto urządzić sobie wspólnego grilla, ale zamiast ciężkostrawnego jedzenie polecamy wam grillowanie warzyw, ewentualnie ryb, które także smakują obłędnie. Nie zapomnijcie także o nawadnianiu się.

Top 3: zabawy z pupilem

Każdy kto ma czworonożnego pupila powinien pamiętać, że jest on członkiem rodziny i należy zadbać o jego potrzeby. A więc każdego dnia obowiązkowy jest choć jeden bardzo długi spacer. Jeżeli nie macie czasu w ciągu tygodnia, by poświęcać mu tyle czasu, ile trzeba, to warto nadrobić to w weekend, dzięki temu zrobicie coś miłego dla Waszego psiaka, ale i coś dobrego dla swojego zdrowia, wszak ruch to zdrowie. Warto wybrać się na długi spacer po lesie czy pójść do parku. Jeżeli w waszym mieście jest wybieg dla psów, to koniecznie się tam wybierzcie. Czworonóg będzie mógł pobiegać bez smyczy. Dodatkowo warto jeszcze porzucać mu frisbee czy ulubioną piłeczkę. Pamiętajcie, aby zabrać ze sobą miseczkę i wodę dla niego, ewentualnie jakieś przekąski. My polecamy wam choćby Samo Mięso, które jest bardzo zdrowe i pożywne.

Top 4: jazda na rowerze

jazda na rowerze

Jazda na rowerze może Wam dać dużo przyjemności. Dlatego warto jak najczęściej wybierać się na wycieczki na jednośladzie. Dla miłośników mocniejszych wrażeń polecamy wycieczki po lesie, oczywiście pod warunkiem że jesteście do takiej jazdy przygotowani. Nie musicie się także obawiać, że nie dacie rady, gdyż Wasza kondycja jest słaba. W takim przypadku polecamy wam rowery elektryczne, które posiadają napęd, dzięki temu nie będziecie tak zmęczeni. Możecie także zorganizować wycieczkę rowerową dla całej rodziny.

Top 5: chodzenie z kijkami

Chodzenie z kijkami, czyli nordic walking to nie tylko rozrywka i sport dla starszych pań, ale świetny wybór dla każdego, kto troszczy się o swoje zdrowie. Dlatego taką aktywność polecamy także Wam. Warto zauważyć, że przysłowiowe chodzenie z kijkami wzmacnia pracę mięśni, ale i zwiększa kondycję. Ale to nie wszystkie jego korzyści. Musimy jeszcze wspomnieć o poprawie krążenia czy nawet zwiększeniu ruchomości stawów i kręgosłupa.  Dlatego naprawdę warto.

W naszym zestawieniu każdy znajdzie coś dla siebie. Zachęcamy Was do aktywnego spędzania czasu. Dzięki temu poprawia się Wasze zdrowie fizyczne, ale i psychiczne, które jest przecież tak samo ważne. Dlatego nie ma na co czekać i należy się ruszać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here