Spalanie tkanki tłuszczowej

Odchudzanie to długotrwały proces, który nie polega jedynie na unikaniu jedzenia wysokokalorycznych posiłków. Spalanie tkanki tłuszczowej zależy bowiem od wielu aspektów – znaczenie ma regularna aktywność fizyczna, suplementacja i właściwa podaż wody.

  1. Redukcja tłuszczu a ćwiczenia
  2. Suplementy na odchudzanie
  3. Woda – wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej

Redukcja tłuszczu wymaga wyważonej diety, uzupełnionej ćwiczeniami i suplementacją. Nadmierne zmniejszenie przyjmowanych kalorii czy nadmiar treningów mogą jedynie zaszkodzić. Aby spalanie tkanki tłuszczowej było efektywne, warto trzymać się kilku prostych zasad.

Redukcja tłuszczu a ćwiczenia

Sport to zdrowie, ale tylko wtedy, jeśli uprawiany jest w odpowiednich interwałach czasowych i z właściwą intensywnością. Nagłe zwiększenie treningów z jednego do siedmiu w tygodniu może mieć bardzo negatywne skutki – organizm będzie przemęczony, co odbije się na codziennych aktywnościach. Warto więc ćwiczyć z głową, a więc dobierać ćwiczenia do swoich możliwości i preferencji, a także zmieniać rodzaj ćwiczeń, np. jeśli jednego dnia trening opiera się na ćwiczeniach cardio, drugiego warto skupić się na jednej partii ciała, a kolejnego dnia na innej.

Suplementy na odchudzanie

Owiane złą sławą suplementy na odchudzanie wykazują dużą skuteczność, jednak jedynie w połączeniu z odpowiednią dietą i ćwiczeniami. Tabletki, zawiesiny czy kapsułki sprawiają, że spalanie tkanki tłuszczowej przyspiesza, ponieważ zadaniem tych środków jest pobudzenie metabolizmu. Organizm potrzebuje więcej energii, a więc sięga do swoich zapasów w postaci tkanki tłuszczowej, co w połączeniu ze zmniejszoną podażą kalorii oraz ćwiczeniami, przynosi wymierne efekty. Zatem, chcąc przyspieszyć odchudzanie, warto sięgnąć po dobrej jakości suplementy.

Woda – wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej

Picie wody to warunek konieczny do spełnienia, jeśli proces odchudzania ma być efektywny. Ludzki organizm jest zbudowany w ponad 70% z wody, dlatego jej niedobór odbija się na wszystkich partiach ciała. Wodę należy spożywać regularnie przez cały dzień. Pierwszą szklankę warto wypić już przed śniadaniem – aby przyspieszyć metabolizm można dodać do niej sok z cytryny, który jest źródłem błonnika pektynowego, odpowiadającego bezpośrednio za osłonę układu pokarmowego. Woda z cytryną spowalnia też wchłanianie cukru i zmniejsza wydzielanie insuliny. Dłużej utrzymuje się więc uczucie sytości, a co za tym idzie, zmniejsza się ochota na jedzenie i podjadanie przekąsek między posiłkami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here