Przyłbica

Przyłbica jest całkiem wygodną i przyjemną alternatywą dla tradycyjnej maseczki ochronnej. Z jakiegoś powodu to właśnie po nią przeważnie sięgają osoby, które niemalże bez przerwy muszą nosić na swojej twarzy jakieś zabezpieczenie. Są to ludzie pracujący przede wszystkim w zakładach usługowych, tacy jak fryzjerzy bądź kosmetyczki. Oni nie mogą sobie pozwolić na to, by bez przerwy poprawiać maseczkę spadającą z twarzy. A przyłbica zawsze idealnie się trzyma w jednym miejscu. To wygodna opcja dla różnych grup pracowniczych.

Przyłbice na twarz są odmianą specjalistycznej osłony do twarzy. Mają chronić organizm przed wirusami i bakteriami, które mogłyby przedostać się do niego głównie drogą kropelkową, czyli np. w momencie zetknięcia się skóry z obcą śliną. Przyłbica – w przeciwieństwie do takiej najzwyklejszej maseczki – nie chroni jednak wyłącznie okolic nosa i ust, gdyż zabezpiecza także oczy. A jest to akurat bardzo ważny jej aspekt. Jak się bowiem okazało, koronawirus może przedostawać się do organizmu nie tylko poprzez kontakt z nosem czy ustami, ale również i przez oczy. Trzeba mieć to na uwadze. Zwłaszcza jeśli chce się prawidłowo dbać o swoje zdrowie i je odpowiednio zabezpieczać.

Zabezpieczenie tworzone przez przyłbice ma też nieco inne znaczenie. Dzięki temu, że przyłbica zasłania dosłownie całą twarz, skutecznie walczy też z nałogiem odruchowego dotykania twarzy. A niektórzy robią to zupełnie nieświadomie. Gdy czymś się zestresują lub zdenerwują, od razu zaczynają gryźć paznokcie lub drapać się po nosie, przez co sami pozwalają wirusom i bakteriom przenikać przez skórę. A twarzy w żadnym wypadku nie należy dotykać zanieczyszczonymi dłońmi. To właśnie w taki niepozorny sposób najszybciej dochodzi do przeniesienia drobnoustrojów.

Jeżeli więc ktoś twierdzi, że w takiej zwykłej maseczce jest mu totalnie niewygodnie i z tego powodu nie chce jej nosić, warto po prostu zaproponować mu znacznie wygodniejszą w użyciu przyłbicę. Przyłbice na twarz ogólnie rzecz biorąc nie wypadają drogo, ponieważ można ich używać wielokrotnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here