praca

W Internecie są tysiące ofert dla absolwentów i studentów. Nie powinieneś być szczególnie zadowolony z liczby ofert: nie wszystkie oferty pracy obiecują naprawdę stabilne dochody. Studenci oferują zwykle nisko płatne i pracochłonne zajęcia:

  • promotor;
  • courier;
  • kelner;
  • sales Manager;
  • animator;
  • strażnik.

Niektóre rodzaje pracy zakładają wyłącznie sezonowe zatrudnienie, co studenci podczas letnich wakacji są w sam raz na rękę. Wraz z pojawieniem się globalnej sieci poszukiwanie pracy stało się znacznie łatwiejsze i bardziej wydajne. Teraz studentowi bez doświadczenia zawodowego łatwiej jest znaleźć wolne miejsce. Pisaliśmy już, jak zarabiać pieniądze dla studenta, w tym artykule omówiono opcje zarabiania przez internet dla młodzieży.

Niewiele osób nadal korzysta z publikacji drukowanych (chociaż gazety i czasopisma poświęcone ofertom pracy są wcześnie dyskontowane): wystarczy przejść do zasobu i zapoznać się z ofertami, które są już posortowane według kategorii i sekcji. Możesz nawet sporządzić szczegółowe CV i umieścić je na portalach poszukujących pracy, być może pracodawcy sami wybiorą Twoją kandydaturę.

Bez wykształcenia

Praca bez wykształcenia obejmuje mniej więcej te same oferty pracy, co w przypadku pracy w niepełnym wymiarze godzin-kurierzy, ochroniarze, kelnerzy, przeprowadzki, pracownicy w salach handlowych supermarketów. Nie licz na szczególną hojność pracodawców i nie spiesz się, aby odpowiedzieć na pierwszą otrzymaną ofertę.

Najpierw przestudiuj wszystkie oferty pracy, które Ci się podobają, zrób listę interesujących Cię ofert, umieszczając je w kolejności osobistej atrakcyjności.

Zważ wszystkie zalety i wady i nie bój się powiedzieć „nie” pracodawcy, jeśli wakat z jakiegoś powodu przestał cię interesować (daleko od domu, nocne zmiany i inne niuanse). Nie bój się, jeśli zostaniesz poproszony o wcześniejsze szkolenie. W ten sposób zdobędziesz doświadczenie i umiejętności, które mogą się przydać w przyszłości. Nawet po znalezieniu stażysty możesz wykazać się wytrwałością i szybko uzyskać lepsze miejsce w tej samej firmie.

W kryzysie

Jak znaleźć pracę w kryzysie? Jest tylko jedna opcja-wykazywać aktywność w poszukiwaniu pracy: umieszczać CV nie na jednej stronie, ale co najmniej na portalach 3-5. Budżety pracodawców na poszukiwanie pracowników są również ograniczone, a wyszukiwanie za pośrednictwem agencji rekrutacyjnych jest w większości płatne dla pracodawców.

Jak znaleźć dobrą pracę?

Wytrwałość, metodyczność, podejście systemowe i przygotowanie teoretyczne są wiodącymi czynnikami sukcesu. Zdecyduj, czego naprawdę chcesz-szukać pracy lub ją znaleźć?

Istnieje kategoria ludzi, którzy w poszukiwaniu pracy stopniowo zapominają o głównym celu i spędzają miesiące, a nawet lata na poszukiwaniu miejsca, które rzekomo jest dla nich idealne pod każdym względem.

Ważne: poszukiwanie praca to także rodzaj pracy! Powinieneś podejść do tego tak poważnie i odpowiedzialnie, jak do każdej pracy. Po sporządzeniu CV nie zapomnij go zaktualizować i opublikować na kilku stronach internetowych. Wyślij go do wszystkich pracodawców, którzy przynajmniej teoretycznie Cię interesują. Nie ma znaczenia, jeśli wydajesz się uciążliwy – firmy cenią sobie wytrwałych i energicznych pracowników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here