Wiele kobiet z łezką w oku wspomina czasy, kiedy mogły pochwalić się pięknym, płaskim brzuchem. No cóż, to rzeczywiście atrybut młodości, bo zwykle i dziewczyny, i chłopacy nie mają z nim najmniejszego problemu. Niestety, wraz z wiekiem, o płaski brzuch trzeba walczyć każdego dnia. Co zrobić, gdy w pewnej chwili stajemy przed lustrem i widzimy mniejszą lub większa „oponkę”?

Nie jest też niczym niezwykłym, że często nasuwają się wówczas pytania, skąd wziął się ten tłuszczyk? To zwykle nic innego, jak niewłaściwy tryb życia. Być może pracujesz cały dzień, siedząc za biurkiem. Być może wszędzie jeździsz samochodem i zapomniałeś już, jak się podbiega do tramwaju. Być może nawet w czasie weekendu jesteś tak zmęczony, że nie masz ochoty wyjść na spacer.

Właściwa, zdrowa dieta też została gdzieś za drzwiami maminej kuchni. O ile wygodniej i prościej jest wrócić z pracy do domu i zamówić pizzę. Można też kupić sos do spaghetti w słoiku i ugotować tylko makaron. Na poprawę humoru może pączek i coca cola? Czy to przypadkiem nie brzmi znajomo?

I tak niepostrzeżenie obrastamy w tłuszczyk, który zaczyna nam przeszkadzać. Nie lubimy już oglądać się w lustrze, nasza samoocena się obniża, a to już krok do poważniejszych konsekwencji. Zawsze jednak można powiedzieć : stop, od dziś zacznę z tym walczyć!

Przede wszystkim, aktywność fizyczna

W głowie od razu pojawiają się myśli, że natychmiast zaczniesz robić brzuszki, unoszenia nóg i inne ćwiczenia, które mają zapewnić płaski, jędrny brzuch. Tak naprawdę nie przyniosą one żadnych spektakularnych rezultatów. Każdy trener Ci powie, że najpierw musisz po prostu schudnąć, pozbyć się nadprogramowych kilogramów, które często uwielbiają usadawiać się właśnie  na brzuchu.

Na początku nie są Ci potrzebne ćwiczenia dedykowane tej partii ciała – konieczny jest zwykły trening wytrzymałościowy lub tlenowy, czyli tak zwany trening kardio. To typ ćwiczeń, który może stosować każdy i w zasadzie nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Trzeba tylko zwrócić szczególną uwagę na jego intensywność.

Trening kardio można wykonywać nawet w domu. Jednak, żeby odniósł on pożądany skutek, należy ćwiczyć przynajmniej 3 razy w tygodniu po 30-40 minut. Ćwiczenia muszą być na tyle intensywne, aby poczuć przyspieszone bicie serca i znacznie częstszy oddech. Przed każdym treningiem warto poświęcić kilka minut na tradycyjną rozgrzewkę i wykonać kilka ćwiczeń rozciągających.

Trening kardio nie jest skomplikowany, może to być bieganie, jazda na rowerze zwykłym lub stacjonarnym, taniec, aerobik, pływanie, czy wiele innych aktywności. Ważne jest, aby rozpoczynać trening wolno, stopniowo zwiększać tempo, a na koniec sukcesywnie zwalniać. Takie ćwiczenia pomagają w procesie odchudzania, a także zwiększają wydolność organizmu.

Właściwa dieta

Z diety należy wyeliminować przede wszystkim tak zwane „śmieciowe jedzenie”. Zapomnij więc o hamburgerach, frytkach i zapiekankach. Odłóż na półkę batoniki, ciastka i cukierki. Pij dużo niegazowanej wody mineralnej oraz przestaw się na jedzenie pięciu niedużych posiłków, a każdy z nich uzupełniaj porcją owoców lub warzyw.

Jedz chude mięso, ryby, pokochaj twarogi i jajka. Potrawy przyprawiaj obficie majerankiem i gorczycą. Pij także jogurty i soki ze świeżo wyciskanych owoców, a dostarczysz organizmowi wszystkich niezbędnych składników.

Stosując się do tych zasad, zlikwidujesz zbędną tkankę tłuszczową i będziesz mógł skupić się już tylko na ćwiczeniach ujędrniających Twój brzuch. Więcej informacji znajdziesz na http://www.michalwrzosek.pl/trening/najlepsze-cwiczenia-brzuch-plaski-brzuch/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here