Oczyszczanie organizmu sokami

Zanieczyszczenie środowiska, ciągły stres, szybkie tempo życia, niezdrowa dieta, alkohol, papierosy czy brak ruchu sprawiają, że nawet młodzi ludzie coraz częściej uskarżają się na różne dolegliwości bólowe czy choroby. To pierwszy znak, że należy wprowadzić zmiany do codziennego trybu życia. Rozwiązaniem może być oczyszczanie organizmu sokami, czyli tzw. dieta odtruwająca organizm z toksyn i innych szkodliwych składników.

Dlaczego warto?

Choć spotkać można wiele diet oczyszczających to jednak kuracja sokowa cieszy się największym zainteresowaniem. Przemawia za tym kilka czynników. Przede wszystkim łatwość w przygotowaniu. Szczególnie polecane jest ich przyrządzanie metodą cold press, czyli tłoczenia na zimno, dzięki czemu zachowują najwięcej witamin i minerałów. Co więcej, terapia sokowa zapewnia swobodny dostęp do poszczególnych składników, albowiem bazuje na świeżych owocach i warzywach.

Aby oczyszczanie organizmu sokami przyniosło pożądane rezultaty, należy zrezygnować z mocnej herbaty, kawy, alkoholu, papierosów czy cukru. Ich miejsce warto zastąpić zieloną herbatą, wodą mineralną w nieograniczonych ilościach czy ziołami.

Czy to mi wystarczy?

Wiele osób często zastanawia się, czy dieta sokowa jest dla nich wskazana. Te wątpliwości są spowodowane obawami o uczucie sytości. Jak się okazuje – zupełnie niepotrzebnie. Szklanka świeżego soku zaspakaja uczucie głodu, dostarczając potężnej dawki witamin i minerałów przy jednocześnie minimalnej ilości kalorii. Dlatego wiele osób przebywając na takiej terapii traci zbędne kilogramy i jednocześnie oczyszcza jelita ze zbędnych składników przemiany materii. Oczyszczenie organizmu sokami ma więc wiele zalet, o których można szybko przekonać się, stosując je na własnej skórze.

Czas trwania

W odróżnieniu od innych diet, terapia sokowa nie powinna trwać dłużej niż 5 dni. Po skończonej kuracji nie wskazany jest powrót do starych nawyków żywieniowych. W przeciwnym razie mogą dokuczać uciążliwe dolegliwości żołądkowe. Co ważne, podczas oczyszczania organizmu sokami warto zrezygnować z forsujących treningów i aktywności ruchowych. Ich miejsce lepiej zastąpić spacerem, jogą czy ćwiczeniami relaksacyjnymi, które dodadzą sił i dodatkowo podniosą nastrój.

Dla kogo?

Generalnie oczyszczenie organizmu sokami jest wskazane dla każdego, komu zależy na pozbyciu się toksyn i zapewnieniu kompleksowej dawki witamin i minerałów. Dieta jest chętnie stosowana przez osoby zabiegane i zapracowane, dla których zabranie poręcznej butelki jest o wiele bardziej komfortowe niż zajmującego dużo miejsca pojemnika na żywność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here