Okres późnej jesieni, zimy oraz wczesnej wiosny nie jest dla nas najłatwiejszy. Często bowiem wówczas chorujemy – niekoniecznie poważnie, jednak łapie nas dość często tzw. „przeziębienie”. Co to jest przeziębienie? Jakie są tego objawy? Czy istnieje jakaś mikstura na przeziębienie, pozwalająca je szybko wyleczyć?

Przeziębienie – czym jest?

Zacznijmy od tego, co to w ogóle jest przeziębienie. Otóż jest to najczęściej dość drobna infekcja wirusowa. Co szczególnie należy podkreślić – wirusowa nie bakteryjna, zatem antybiotyki w żaden sposób nam tutaj nie pomogą. Jak się objawia przeziębienie?

Objawy przeziębienia

Najczęściej pojawia się ból gardła o umiarkowanym natężeniu. Towarzyszy mu uczucie ogólnego zmęczenia i rozbicia. Częsta jest także lekka gorączka albo też stan podgorączkowy. Dodatkowo pojawia się katar oraz kaszel a także czasem lekki ból głowy. Trzeba tutaj stanowczo podkreślić, że przeziębienie to nie jest grypa. Grypa to bowiem ciężka choroba bakteryjna, w której dominuje wysoka gorączka oraz bóle mięśniowe, rzadko natomiast pojawia się ból gardła. Grypy w żadnym wypadku nie powinniśmy bagatelizować.

Leczenie przeziębienia

A czy przeziębienie można traktować lekko? Generalnie także nie, bowiem każda choroba, która nie jest dobrze wyleczona, może niestety dać ciężkie powikłania albo też poważnie osłabić system immunologiczny naszego organizmu. Jak jednak leczyć przeziębienie?

Podstawowe zasady leczenia przeziębienia

Przede wszystkim powinniśmy na te chociaż trzy dni pozostać w domu i na tydzień odpocząć od wszelkich większych wysiłków. A zatem trzeba zrezygnować z treningów i przełożyć wyczerpujące psychicznie spotkania. Warto także unikać wychłodzenia organizmu, zaś wyżej wspomniane trzy dni należy po prostu przeleżeć w łóżku z kubkiem dobrej herbaty i książką albo filmem.

Leki na przeziębienie

Co istotne – nie ma magicznego leku na przeziębienie. Oczywiście istnieją leki przeciwwirusowe, jednak generalnie stosowane są one w przypadku cięższych infekcji. Przeziębienie zatem leczymy głównie objawowo. Warto zainwestować w ziołowe mikstury na przeziębienie, czyli herbatki zawierające różne zioła, pomagające nam w wzmocnieniu odporności. A inne mikstury na przeziębienie? Tu zaliczyć można na pewno pastylki, redukujące ból gardła, ziołowe spray’ e do nosa ułatwiające oddychanie.

Uniwersalna mikstura na przeziębienie

Jaki jest jednak uniwersalny sposób na to, aby poradzić sobie z przeziębieniem? Przede wszystkim trzeba o siebie zadbać! Pamiętajmy zatem o odpowiedniej ilości snu, właściwej diecie dostarczającej wszystkich składników odżywczych i mineralnych oraz o aktywności fizycznej. Bez tego niestety nie uda nam się na pewno zachować dobrego zdrowia. Trzeba także pamiętać o spożywaniu właściwej ilości witamin, a w szczególności witaminy C. Jeśli dostarczamy ich z jakiś powodów za mało, warto zastosować mikstury na przeziębienie – tabletki albo płyny zawierające podstawowe witaminy albo też wyciągi z różnych owoców czy roślin, bogate w dane składniki.

http://super-fit.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here