Gładka skóra, zwłaszcza latem oraz w czasie, gdy odkrywamy więcej powierzchni naszego ciała jest marzeniem każdej z nas. Idealnie wydepilowane nogi czy okolice bikini są podstawą, by wybierając się na plażę czuć pełen komfort. W zależności od naszej natury, depilację musimy stosować częściej lub rzadziej. Także rodzaj skóry ma tutaj nie małe znaczenie. Dlatego niezwykle ważne jest, aby dobrać najlepsze dla siebie kosmetyki do depilacji. Czym się od siebie różnią? Za chwilę się o tym przekonasz.

Kremy do depilacji

Bywają sytuacje, że włosy pokrywające powierzchnię twojego ciał są twarde lub jest ich bardzo dużo. Wówczas stosowanie tradycyjnych metod depilacji, do których należy używanie maszynki do golenia lub tych bardziej zaawansowanych, jak depilatory elektryczne, może okazać się niemożliwe, a w najlepszym wypadku utrudnione. Możesz sobie jednak pomóc. Kremy do depilacji są kosmetykami o działaniu zmiękczającym strukturę włosa i usuwającym go tuż przy powierzchni skóry. Efekt jest jednak dłuższy, ponieważ przy regularnym stosowaniu włoski stają się cieńsze, a problemy z ich szybkim odrastaniem powoli odchodzą w niepamięć. Stosując kremy do depilacji ułatwiasz sobie w sposób znaczny usunięcie włosków z określonych miejsc. Ponadto, kremy do depilacji są łagodniejsze od plastrów, depilatorów czy nawet maszynek. To szczególnie istotne przy delikatnej i wrażliwej skórze, skłonnej do podrażnień. Kremy do depilacji to kosmetyki wygodne w użytkowaniu i mało wymagające. Odpowiednie praktycznie dla każdego.

Plastry do depilacji

Jeżeli zależy ci na długotrwałym efekcie, a twoja skóra nie jest wyjątkowo wrażliwa i cienka, możesz z powodzeniem zastosować plastry do depilacji. Choć nie jest to sposób zupełnie bezbolesny, to przy regularnym stosowaniu twoja skóra przyzwyczaja się, a ty przestajesz czuć obawę przed oderwaniem plastra. Ich zdecydowaną zaletą jest wysoka dokładność i zapewnienie długotrwałego efektu. Warto pamiętać, że wśród dostępnych rodzajów plastrów do depilacji możemy wybrać zarówno klasyczne, jak też dedykowane różnym rodzajom skóry. Są plastry łagodzące podrażnienia, delikatne dla skóry wrażliwej, dedykowane do twarzy oraz okolic bikini. Nie potrzebujesz specjalistycznym umiejętności, aby zastosować plastry do depilacji w ramach domowego SPA. Ważne jest jednak zapoznanie się z instrukcją, zamieszczoną przez producenta do opakowania.

Żele do depilacji

Żele do depilacji są kosmetykami ułatwiającymi tradycyjne golenie przy pomocy maszynki. Żel do depilacji ma na celu zmiękczenie włosków, które chcesz usunąć oraz zmniejszyć opór maszynki. Ich działanie ma kojący i nawilżający wpływ na skórę. Dzięki użyciu żelu do depilacji zminimalizujesz ryzyko powstawania podrażnień, wynikających z kontaktu ostrza maszynki ze skórą.

Wszystkie potrzebne kosmetyki do depilacji znajdziesz w sklepie kosmetycznym Kontigo: https://kontigo.com.pl/cialo/kosmetyki-do-depilacji.html

Jak widzisz, metod depilacji jest wiele. Każda z nich ma swoje zalety i każda z nich pozwoli ci cieszyć się gładką skórą. Bez obaw będziesz mogła wskoczyć w krótką sukienkę lub strój kąpielowy czując się komfortowo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here