Który rower treningowy wybrać?

Wielu ludzi zwraca coraz większą uwagę na swoje samopoczucie i na to, jak wygląda. Dla zgrabnej sylwetki decydują się na uprawianie różnych sportów, prowadzenie zdrowego stylu życia, dietę czy siłownię. Jednym z wielu sposobów na spalenie tkanki tłuszczowej i odstresowanie się jest jazda na rowerze. Jednak nie każde warunki pogodowe są odpowiednie na jazdę. Co wtedy zrobić? Wygodnym rozwiązaniem jest zakup rowerka treningowego. Dzięki niemu mamy możliwość jazdy w zaciszu domowym o każdej porze dnia, a nawet nocy.

Co to jest rowerek treningowy?

Rowerek treningowy to urządzenie imitujące klasyczną jazdę na rowerze. Umożliwia ono wykonanie treningu mięśni nóg oraz pozwala utrzymać dobrą kondycję fizyczną. Przy regularnym treningu pozwala ono spalić zbędne kalorie i wymodelować mięśnie ud i pośladków. Ćwiczenia poprawiają również wydolność płuc i krążenie. Rower stacjonarny to idealna recepta na pogodowe anomalie. Możemy skorzystać z niego w każdej chwili, nie wychodząc nawet z domu.

Rodzaje rowerów treningowych

Rowery stacjonarne dzielą się na: rowery pionowe, poziome i spinningowe. Pierwszy rodzaj najbardziej przypomina klasyczną jazdę na rowerze. Pozycja ćwiczącego jest wyprostowana lub lekko pochylona do przodu. Zależy to od naszych indywidualnych ustawień. Ogromnymi zaletami rowerów pionowych są niska cena oraz prostota obsługi. Natomiast te urządzenia mogą stanowić zagrożenie dla osób z bólami pleców. Z pionowych rowerów powinny korzystać osoby z problemami kardiologicznymi oraz dolegliwościami związanymi z układem krążenia. Który więc rower stacjonarny powinny wybrać osoby właśnie z problemami kręgosłupa? Otóż strzałem w dziesiątkę będzie rower poziomy. W tym przypadku ćwiczy się w pozycji niemal leżącej – siedzenie ma oparcie, a pedały są wysunięte maksymalnie do przodu. Dzięki takiemu ułożeniu, kręgosłup nie zostaje obciążony. Dla bardziej zaawansowanych użytkowników polecamy rowery spinningowe. Ten rodzaj jest w największym stopniu zbliżony do rowerów wyczynowych. Posiada ogromne możliwości regulacji. Można powiedzieć, że jest on przeznaczony głównie dla profesjonalistów, a przez to cena jest zdecydowanie wyższa od rowerów pionowych czy poziomych. Ogromny wybór rowerków treningowych oferuje https://specialfitness.pl/12-rowerki-treningowe. Firma gwarantuje sprzęt najwyższej jakości.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie roweru stacjonarnego?

Bardzo ważne elementy, na które warto zwrócić uwagę to masa i gabaryty urządzenia, regulacja siodełka oraz kierownicy, pomiar czasu, odległości, prędkości, a także waga osoby ćwiczącej. Każdy z nas chciałby aby rower zajmował w domu, jak najmniej miejsca. Istnieją modele, które można złożyć po zakończonym treningu i schować np. do szafy. Możliwość regulowania siodełka oraz kierownicy sprawia, że czujemy się bardziej komfortowo, a to poprawi efekty pracy. Wszelkiego rodzaju dodatki, takie jak pomiary czasu czy odległości, pozwalają śledzić postępy i realizować ewentualne cele treningowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here