Marszobieg znacznie poprawia wydolność organizmu
fot. Pixabay.com

Marszobieg może być pierwszym krokiem do biegania dla każdego, kto chce rozpocząć swoją przygodę z tym sportem. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie dla osób początkujących, ponieważ nie obciąża tak organizmu jak samo bieganie. Nie prowadzi też tak szybko do zmęczenia czy wyczerpania, więc nie grozi nam zupełne zniechęcenie do tego sportu.

Przeczytaj też: http://www.and1.pl/marszobieg-dla-kogo-i-jakie-daje-efekty/

Marszobieg – na czym polega?

Już w nazwie tego sportu tkwi odpowiedź na nasze pytanie z nagłówka tego rozdziału. O marszobiegu mówimy wówczas, gdy przeplatają się obie aktywności – biegniemy do momentu, gdy czujemy pierwsze oznaki zmęczenia i zadyszki, zwalniamy tempo i przechodzimy do marszu, aby zregenerować siły. I znów, gdy poczujemy, że to odpowiedni moment startujemy do biegu.

Marszobieg przynosi naprawdę szybkie rezultaty. Już po kilku treningach można zauważyć, że wydolność wzrasta, a zmęczenie podczas biegu pojawia się dużo później niż na początku. Marszobieg poprawia również kondycję skóry oraz pomaga w spalaniu tkanki tłuszczowej, nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby tej wiosny była to nasza ulubiona aktywność.

Aby treningi miały sens i stopniowo zwiększały naszą wydolność, warto ćwiczyć 3 razy w tygodniu minimum 30 minut. Jak już zauważymy, że nasza kondycja się poprawia, a zadyszka pojawia dużo później, warto wydłużyć ten czas.

Jakie korzyści płyną z marszobiegu?

O tym, że poprawia wydolność i kondycję oraz pomaga spalać tkankę tłuszczową wspomnieliśmy w poprzednim akapicie. Przede wszystkim należy pamiętać też o tym, że marszobieg nie obciąży kręgosłupa, stawów, mięśni tak mocno, jak zrobiłoby to bieganie. Zamiast tego będą one stopniowo wzmacniane i przyzwyczajane do bardziej intensywnej aktywności. Poprawi się również nasza wydolność krążeniowo-oddechowa oraz wzmocnimy pracę serca i płuc. Organizm będzie lepiej dotleniony, a do mózgu dotrze większa ilość substancji odżywczych. Efekty zmian w funkcjonowaniu organizmu łatwo będzie dostrzec w naszej sylwetce. Poprawi się postura naszego ciała, znikną nadmierne kilogramy, a zamiast tkanki tłuszczowej nastąpi przyrost masy mięśniowej.

Zobacz też: http://www.biegiemprzezpolske.pl/jakie-korzysci-daje-jazda-na-rowerze/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here