damskie obuwie do biegania

Bieganie to sport, który może zainteresować praktycznie każdego. Niezależnie od płci i wieku ludzie kochają ten sport, ponieważ pozwala im poprawić kondycję i wydolność, a także korzystnie wpływa na ich wagę, sylwetkę oraz samopoczucie. Na co jednak warto zwrócić uwagę, wybierając damskie obuwie biegowe?

Podeszwa amortyzująca każdy krok

Niezależnie od tego, czy chcesz zdecydować się na bieganie w terenie, czy preferujesz bieżnie w klubie fitness, zacząć musisz od wybrania obuwia, które dobrze zamortyzuje każdy twój krok. Dzięki temu bieg będzie przyjemniejszy i odczuwany jako bardziej “miękki”, a jednocześnie zapewnisz swoim nogom odpowiednią ochronę. Sprężynująca, amortyzująca podeszwa sprawi bowiem, iż przeciążenia będą znacznie mniejsze, a co za tym idzie – twoje stawy zostaną mniej narażone na ewentualne kontuzje.

Jest to szczególnie istotne dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z bieganiem, ponieważ ich układ ruchu nie jest jeszcze przyzwyczajony do dodatkowego wysiłku. Nagle pojawiające się obciążenie w postaci biegu może łatwo doprowadzić do bólu i kontuzji, która jest bardzo zniechęcająca do tego sportu. Dlatego nawet jeśli do tej pory nie biegałaś i nie masz pewności, jak długo wytrwasz z tym nowym hobby, powinnaś zaopatrzyć się w buty z jak najlepszą podeszwą. Na pewno ułatwi ci to utrzymanie motywacji na wysokim poziomie.

Cholewka dobrze dopasowana do stopy

Bieg wymusza pewien ruch stopy wewnątrz obuwia, dlatego musi ono dobrze do niej pasować, aby nie powodowało bolesnych otarć i bąbli. Z tego względu, zaczynając swoją przygodę ze sportem, powinnaś wybrać buty wyposażone w miękką piankę, która dopasowuje się do  stopy. Dzięki temu każdy ruch w nich będzie dla ciebie jeszcze przyjemniejszy.

Protektor dopasowany do nawierzchni

W przypadku tej kwestii należy powrócić do tego, gdzie zamierzasz biegać. Jeśli zdecydowałaś się na poruszanie po bieżni, możesz wybrać dla siebie obuwie sportowe z łagodnym protektorem, który zapewni ci dobrą przyczepność. Dzięki temu będziesz mogła z łatwością biegać po tym specjalnym torze.

Jednak jeśli zdecydowałaś się na jogging w plenerze, powinnaś zadbać o bardziej agresywny protektor. Buty do biegania damskie, przeznaczone do poruszania się po różnorodnym terenie, powinny gwarantować bowiem doskonałą przyczepność i odprowadzanie wody na każdej nawierzchni, takiej jak kamienie, błoto, czy nawet śnieg. Takie cechy posiadają między innymi buty Salomon Ultra Pro W, które sprawdzą się na każdej nawierzchni. Warto także zadbać, aby buty do biegania w plenerze posiadały membranę GORE-TEX, który zapewni ich oddychalność, a jednocześnie wodoszczelność.

Lekkie materiały

W celu zapewnienia jak najwyższego poziomu komfortu, powinnaś sięgnąć po obuwie, które będzie jak najlżejsze. Dzięki temu każdy krok, zwłaszcza na długim dystansie lub wymagającej trasie, będzie ci stawiać znacznie łatwiej. Nie obciążając dodatkowo nóg, buty o niewielkiej wadze przyczynią się także do minimalizacji urazów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here