Jaki suplement diety wybrać podczas odchudzania?

Każda dieta, także ta najbardziej popularna – odchudzająca, powinna być przede wszystkim zdrowa i odpowiednio zbilansowana. Zgodnie z piramidą żywieniową u jej podstawy powinna leżeć codzienna aktywność fizyczna oraz wszelkiego rodzaju warzywa. Nie powinno tutaj jednak zabraknąć także innych składników pokarmowych, mineralnych i witamin. Kluczowe znaczenie mieć tutaj będzie różnorodność spożywanych pokarmów. Skomponowanie takiego jadłospisu może być dosyć trudne, zwłaszcza w okresie zimowym, kiedy trudno o dobrej jakości, sezonowe produkty. Warto wtedy pomyśleć o szeroko rozumianej suplementacji. Jakie suplementy diety wybrać podczas odchudzania?

Naturalne suplementy diety – zielona kawa

Zdrowe suplementy diety powinny być przede wszystkim naturalne. Powinny także pochodzić ze sprawdzonych źródeł. Jednym z takich produktów jest zielona kawa. I choć od wieków znane są jej zbawienne właściwości to właśnie w ostatnich latach ze zdwojoną siłą podbiła ona rynek odchudzających suplementów diety. Jakie zatem skutki dla naszej wagi może mieć regularne spożywanie ekstraktu z zielonej kawy? Otóż suplement ten przyspiesza metabolizm, dzięki czemu z organizmu szybciej zostaną usunięte niepotrzebne składniki powstałe w wyniku przemiany materii. Dodatkowo ekstrakt z zielonej kawy zawierający naturalną kofeinę powstrzymuje proces gromadzenia się w organizmie węglowodanów czy też tłuszczów.

Zdrowe suplementy diety – chrorella

Kolejnym popularnym i chętnie stosowanym w diecie odchudzającej suplementem jest chrorella. Jest ona przede wszystkim bogata w witaminy, składniki mineralne oraz aminokwasy, które trudno prawidłowo uzupełniać licząc każdą kalorię. Poza tym ma ona zdolność usuwania z organizmu toksyn oraz innych szkodliwych produktów przemiany materii. Dodatkowo pozytywny wpływ na proces odchudzania ma wysoka zawartość błonnika w chrorelli. Składnik ten jest natomiast powszechnie stosowany w odchudzaniu. Mówi się bowiem, iż ma on zdolność oczyszczania układu pokarmowego niczym miotełka.

Suplementy diety – spirulina

Analizując naturalne suplementy diety stosowane w odchudzaniu nie sposób nie wspomnieć o spirulinie. Ten jakże bogaty a jednocześnie bardzo pospolity suplement pochodzący z alg morskich wykazuje podwyższoną zawartość białka i żelaza – składników niezbędnych w każdej zdrowej diecie, między innymi i tej odchudzającej. Dodatkowo spirulina jest bogatym źródłem witaminy a oraz witamin z grupy B. Wzbogacanie diety odchudzającej o naturalne suplementy diety jest bardzo ważne dla ogólnego zdrowia organizmu. Należy jednak pamiętać, iż stanowić one powinny jedynie jej uzupełnienie.

Zdrowe suplementy – błonnik naturalny

Błonnik naturalny nie jest obcy nikomu, kto kiedykolwiek stosował dietę odchudzającą. Mówię, że jest on jej podstawą. Zarówno jego rozpuszczalna w wodzie, jak i nierozpuszczalna wersja mają ogromne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego. Nierozpuszczalna wersja błonnika pokarmowego przenika do jelit w praktycznie niezmienionej formie oczyszczając je ze złogów nieprzetrawionych odpadów pokarmowych podczas wydalania. Regularne spożycie błonnika pokarmowego pozwoli zatem nie tylko pozbyć się zbędnych kilogramów, ale przede wszystkim zadbać o prawidłowa mikroflorę jelit. Pomoże też uniknąć wielu chorób nerek a nawet i nowotworów.

Właściwości młodego jęczmienia

Młody jęczmień słynie ze swych wspomagających odchudzanie właściwości. Dzieje się tak za sprawom uczucia sytości jakie wywołuje niedługo po spożyciu. Jego przyjmowanie wspomaga również perystaltykę jelit co z kolei prowadzi do oczyszczenia organizmu z toksyn. Nie jest to jednak jedyna zaleta tego jakże bogatego w składniki odżywcze suplementu. W szklance soku z młodego jęczmienia aż roi się od witaminy C, witamin z grupy B czy kwasu foliowego. Jest również bogatym źródłem magnezu, żelaza, potasu i wapnia dzięki czemu działa odmładzająco. Dodatkowo regularne picie tego napoju pomaga z zachowaniu zdrowej skóry chroniąc ją między innymi przed szkodliwym wpływem promieniowania UV.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here