bluzy rowerowe

Jeżdżąc rowerem długie dystanse, będziesz potrzebować konkretnego sportowego ubioru. Koniecznym ubraniem jest przede wszystkim bluza rowerowa oddychająca i przeciwdeszczowa oraz przeciwwietrzna. Takie cechy odzieży wpłyną na komfortową jazdę bez przepocenia się czy przemarznięcia albo przemoknięcia.

Jaką bluzę na rower kupić dla kobiety?

Bluzki na rower dla kobiet oprócz praktyczności i wygody powinny być stylowe i modne. Ważne są odpowiednio długie rękawy, a te, które mają je dłuższe i z otworem na kciuka, przydadzą się na wycieczki rowerowe w chłodniejsze dni.

Dzięki dłuższym rękawom zakryta będzie część dłoni. Da to dodatkową ochronę przed zimnym powiewem podczas jazdy. W każdej chwili można kciuka wyjąć z otworu rękawów bluzy i odsłonić dłonie, gdy będzie zbyt ciepło.

Jaki krój bluzy na rower zapewni wygodę?

Kobieca kurtka rowerowa ma wyprofilowany kształt. Sprzyja to zachowaniu zgrabnego wyglądu kobiecej sylwetki. Kobiety cenią sobie elegancję nawet w strojach sportowych.

Kolorowe wstawki to także ważny aspekt, ale nie musi być konieczny. W całości bluza przede wszystkim ma przypaść do gustu konkretnej klientce. Ponieważ gustów jest tyle samo co kobiet, wybór bluz do rowerowej jazdy jest na rynku bez liku.

Jakie bluzy rowerowe dla mężczyzny?

Coraz więcej mężczyzn zwraca uwagę nie tylko na praktyczność ubioru sportowego. Oni również zaczęli wybrzydzać i wybierać takie, które oprócz funkcjonalności mają krój dodający męskiego seksapilu. Wyzwanie rzucone producentom zostało przez nich przyjęte. Coraz więcej w sklepach znajdziemy eleganckie męskie bluzy rowerowe z dodatkiem odważnych barw.

Szyte na miarę, by uwydatniały muskuły i płaski brzuch, szybko znikają z półek sklepowych. Przystojny rowerzysta nabiera większej wiary w siebie. Jego nienaganny strój rowerowy z modnymi detalami to tylko dodatek. Nadal odzież sportowa musi być wyposażona we wszystkie niezbędne funkcje oddychające, przeciwwiatrowe i przeciwdeszczowe.

Po co są wywietrzniki w bluzach rowerowych?

Każda specjalistyczna odzież zawsze wyposażona jest w wywietrzniki. Bez nich szybko się spocisz. Łatwo tez może dojść do wychłodzenia organizmu, ponieważ będziemy podczas jazdy rozpinać się lub rozbierać. W taki sposób szybko można złapać infekcję.

Wywietrzniki pełnią bardzo ważną wentylację odzieży rowerowej. Znajdują się w newralgicznych miejscach, czyli wszędzie tam, gdzie bez ich obecności mogłoby dojść do przegrzania organizmu i wywołania choroby.

Pocimy się podczas jazdy na rowerze, kiedy wkładamy w to dużo wysiłku. Zwłaszcza gdy wjeżdżamy pod górę lub nabieramy dużych prędkości. Dodatkowo w dni upalne ciało oddaje o wiele więcej ciepła na zewnątrz. Pamiętajmy, aby oprócz dobrej rowerowej bluzy mieć przy sobie do picia sok owocowo warzywny bądź wodę mineralną.

Rowerowe bluzy na wiosnę są nieco cieńsze od zimowych. Latem rzadko bywają potrzebne, ale warto je mieć na wieczorne eskapady.

Poza tym warto mieć dodatkową przeciwdeszczową cienką kurtkę z kapturem, która zmieści się w kieszeni lub w małym rowerowym bagażniku albo plecaku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here