Jak przyśpieszyć metabolizm

Metabolizm to ogół reakcji chemicznych, które zachodzą w ludzkim organizmie. Jego tempo określają nasze w 50 proc. geny. Ci, których natura obdarowała szybkim metabolizmem, nawet jeśli prowadzą siedzący tryb życia, a ich sposób odżywiania daleki jest od zdrowego i zbilansowanego, są w stanie zachować niski poziom tkanki tłuszczowej.

Ci, którym na genowej loterii się nie poszczęściło, muszą włożyć więcej wysiłku w to, aby zachować szczupłą sylwetkę. Na szczęście przyśpieszenie metabolizmu, który jest nieco leniwy, nie jest aż takie trudne, jak mogłoby się wydawać.

Jak poprawić metabolizm: aktywność fizyczna

Najprostszym sposobem na przyśpieszenie przemiany materii jest aktywność fizyczna. W tym wypadku polecane są szczególnie ćwiczenia aerobowe, jak np. bieganie, jazda na rolkach, rowerze czy pływanie. Idealnie byłoby, aby na tego typu aktywność w tygodniu przeznaczyć przynajmniej trzy godziny, które można podzielić np. na cztery czterdziestopięciominutowe  jednostki treningowe. Można też pomyśleć o treningach siłowych. Ich zaletą jest rozbudowa mięśni, które spalają więcej kalorii niż tłuszcz.

Więcej ruchu powinno być też wplecione w naszą codzienną rutynę. Kiedy masz do wyboru  pojechanie windą lub wyjście po schodach – wybierz to drugie. Jak masz możliwość iść na nogach do pracy – zrezygnuj z samochodu. Chodź na spacery z bliskimi itp. To wszystko ma znaczenie, gdy chcesz przyśpieszyć swój metabolizm.

Jak poprawić metabolizm: sen

Kolejnym sposobem na przyśpieszenie naszej przemiany materii jest… sen. Tak, odpowiednia ilość snu w ciągu doby wpływa na nasz metabolizm. Najprościej rzecz ujmując, kiedy organizm jest zmęczony zamiast spalać kalorie, magazynuje je. Specjaliści w trosce o naszą szczupłą sylwetkę, ale także o zdrowie jako takie w ogóle, zalecają 7 do 9 godzin snu. Ponadto, udowodniono, że ci, którzy śpią mniej niż 5 godzin w ciągu doby, częściej zmagają się z otyłością lub nadwagą.

Warto też wspomnieć, iż zbyt mała ilość snu powoduje, że nasz organizm w nadmiarze wytwarza kortyzol, który ma silne działanie kataboliczne. Wówczas dochodzi do rozpadu mięśni na rzecz dodatkowych kilogramów tłuszczu.

Jak poprawić metabolizm: ilość spożywanych kalorii

Kiedy walczymy o szczupłą sylwetkę, jedną z pierwszych rzeczy, które robimy, to „tniemy” kalorie.  Oczywiście, przy odchudzaniu niezbędne jest stworzenie tzw. deficytu kalorycznego, by osiągnąć efekty. Należy jednak pamiętać, że zbyt drastyczne obniżenie ilości kalorii spowoduje, że nasz metabolizm zwolni.  Dzieje się tak, ponieważ organizm dostaje sygnał, że musi przejść na tryb „oszczędzania energii”, by móc przetrwać jak najdłużej.

Jak poprawić metabolizm: stres

Niestety, chociaż stres kojarzy się nam powszechnie z nadmiernym chudnięciem, to okazuje się, że nie jest tak do końca. Podczas sytuacji, gdy  zbytnio się denerwujemy wydzielają się kortyzol i adrenalina. W dłuższej perspektywie zmniejszają one wrażliwość na insulinę i przyczyniają się do magazynowania tłuszczu. Ponadto, kortyzol spowalnia metabolizm.

Oczywiście w codziennym życiu nie da się wyeliminować stresu całkowicie. Ważne jednak, aby takie sytuacje ograniczać. Dobrym pomysłem na redukcję napięć jest wysiłek fizyczny.

Jak poprawić metabolizm: regularne posiłki

Jak pobudzić metabolizm jedząc? To proste! Spożywaj posiłki, najlepiej zdrowe, regularnie.  Okazuje się, że kiedy jesz rzadziej i więcej na raz, twój organizm spala wolniej kalorie i gromadzi niechciany tłuszcz. Wiele badań udowodniło, że spożywanie posiłków w regularnych odstępach czasu np. co trzy godziny, zmniejszyło ryzyko przyrostu masy ciała.

Jak przyśpieszyć metabolizm: środki na odchudzanie

Na przyśpieszenie metabolizmu jest jeszcze jeden sposób, potocznie określany, jako „tabletki na odchudzanie”.  Tu trzeba wyjaśnić, że nie ma magicznych kapsułek, które spowodują, że bez wysiłku i zdrowej diety będziesz szczupła i piękna. Bardziej chodzi o suplementy, które usprawniają procesy trawienne i pobudzają metabolizm, co przekłada się na szybszą utratę wagi.

Produktem, który pomaga walczyć ze zbędnymi kilogramami jest np. 2Be Slim Forte. To produkt wspierający procesy odchudzania w dwóch fazach.

  • Pierwsza faza obejmuje dzień. Kapsułki 2 Be Slim Forte w tej części doby pomagają w osiągnięciu prawidłowej wagi. Kapsułki na dzień w swoim składzie mają: wyciąg z zielonej herbaty i morszczynu. Metabolizm wspierają wyciąg z guarany i witamina B6. L-karnityna, która odgrywa kluczową rolę w procesach energetycznych. Komfort trawienia wspomagają: wyciąg z morszczynu, imbiru i berberysu.
  • Druga faza obejmuje noc. Metabolizm wspomagają: wyciąg z gorzkiej pomarańczy, karczocha, skrzypu i cynamonu oraz spirulina. Opuncja figowa korzystnie wpływa na utrzymanie prawidłowej wagi. Trawienie, kontrolę wagi i prawidłowe wydalanie wody przez nerki wspiera wyciąg z karczocha. Wyciąg z pokrzywy wpływa ożywiająco na ciało. Prawidłowy poziom glukozy we krwi wspiera: chrom, spirulina i wyciąg z cynamonu.

Teraz,  kiedy już wiesz, jak mieć szybki metabolizm, to możesz śmiało rozpocząć walkę ze zbędnymi kilogramami. Po więcej informacji zapraszamy na stronę https://www.2beslim.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here