trekking w górach

W przypadku górskiego trekkingu latem ekwipunek odgrywa naprawdę ważną rolę. Dzięki dobrze dobranym butom i ubraniom można po prostu czerpać przyjemność z wyprawy w trudnych warunkach i nie przejmować się chłodem, upałem czy też nierównym podłożem. Profesjonalne wyposażenie to także kwestia troski o własne bezpieczeństwo. Sprawdź, co na pewno przyda się podczas wakacyjnego trekkingu w górach.

Wysokiej jakości obuwie to podstawa

Otarcia, przemoczone nogi czy też zniszczona podeszwa mogą sprawić, że wyprawę w góry trzeba będzie nieco skrócić lub nawet przedwcześnie zakończyć. Z tego powodu doświadczeni fani trekkingu zaczynają przygotowania do urlopu od zakupu solidnego obuwia, które przetrwa w każdych warunkach. Świetnym rozwiązaniem mogą być buty Salewa Wildfire, w których przypadku lista innowacji jest naprawdę imponująca.

Również w innych kolekcjach cenionej marki można znaleźć szereg ultranowoczesnych technologii. Membrana Gore-Tex zapewnia połączenie wodoodporności i przewiewności, wkładki Ortholite zwiększają amortyzację i chronią przed grzybicą, a podeszwa Pomoca jest gwarancją wysokiego poziomu przyczepności na każdym rodzaju powierzchni. Co ciekawe, to zaledwie niewielka część innowacji obecnych w butach ze sklepu Salewa.

Odzież na każdy rodzaj pogody

Choć wielu osobom góry kojarzą się przede wszystkim z zimowym urlopem, to wielu fanów trekkingu odwiedza swoje ulubione miejsca również latem. W przypadku planowania letnich wakacji w górach należy przygotować się na możliwość wystąpienia różnych warunków atmosferycznych. Należy także pamiętać, że pogoda w górskich obszarach jest nieco nieprzewidywalna i może zmienić się w mgnieniu oka.

Podczas upałów należy pamiętać o kapeluszach lub czapkach z daszkiem chroniących skórę przed poparzeniami słonecznymi. Przydadzą się również T-shirty i krótkie spodenki, które w przypadku marki Salewa są wyposażone w rozwiązania umożliwiające szybkie odprowadzenie wilgoci i potu. Należy ponadto pamiętać o ciepłych ubraniach, zwłaszcza jeśli zamierza się nocować w terenie. Noc w górach potrafi być bardzo chłodna nawet w środku lipca.

Niezbędny sprzęt

Trekking latem wbrew pozorom nie oznacza, że można spać pod gołym niebem. Temperatura w nocy w polskich górach może spaść nawet do zera. W związku z tym na pewno przyda się solidny namiot i ciepły śpiwór. Nawet w przypadku noclegu w schronisku należy nastawić się na niską temperaturę i zaopatrzyć w dobrej jakości śpiwór. Jeden z popularnych modeli wysokogórskich z oferty marki Salewa poradzi sobie nawet przy -4 °C.

Dodatkowo warto zaopatrzyć się w porządne termosy i butelki na wodę, które nie otworzą się przypadkowo w plecaku. Przydadzą się również na pewno menażki turystyczne. Na górski trekking warto ponadto zabrać ze sobą profesjonalne, składane kijki. Ważnym elementem wyposażenia powinien także być sam plecak. Najlepsze modele są pojemne, lekkie i wyposażone w szereg praktycznych kieszonek, pasków oraz innych udogodnień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here