Jak przygotować się do biegania zimą?

Bieganie zimą? Nie każdy z nas za tym przepada, ale uprawianie joggingu także zimową porą ma wiele zalet. Możemy nie tylko stale spalać nadmiar kalorii, ale również zadbać o odporność i wydolność organizmu. Jeżeli jednak nie chcemy nabawić się przeziębienia lub grypy, do zimowego biegania musimy też dobrze się przygotować. O czym pamiętać?

Uprawianie sportów w zimie może być bardzo satysfakcjonujące, ale tylko wtedy, gdy właściwie się przygotujemy. Przede wszystkim musimy zadbać o odpowiednie obuwie oraz odzież, ale również nie możemy zapominać o rozgrzewce.

Jakie buty do biegania zimą?

Generalnie wtedy, gdy zamierzamy biegać po odśnieżonych chodnikach, nie musimy zaopatrywać się w żadne specjalne obuwie. Warto jednak zakupić cieplejsze skarpetki, które ochronią stopy przed chłodem. Gdy jednak chcemy biegać po bezdrożach, wtedy warto już pomyśleć o zakupieniu specjalnych butów zimowych, które będą miały bardziej agresywny, wyższy bieżnik i dobrze poradzą sobie na wymagającej nawierzchni.

Jakie ubrania warto kupić?

Na zimę musimy ciepło się ubrać, ale z drugiej strony nasza odzież nie powinna być nadmierne ciepła, aby nie dopuszczać do przegrzania organizmu oraz do zaburzenia cyrkulacji powietrza. Na zimę rekomendowane są ubrania ze specjalnych tkanin oddychających – mogą być to tkaniny z włókien sztucznych, ale także możemy zdecydować się na bieliznę z wełny merino, która znana jest z doskonałych właściwości termoregulacyjnych.

Oczywiście, jeżeli chodzi o odzież, przydadzą nam się długie spodnie, pod które możemy założyć legginsy, natomiast na górę podkoszulka, pierwsza warstwa i na to kurtka. W sklepach, także tych internetowych, znajdziemy szeroką gamę dobrej odzieży zimowej.

Nie zapomnij o rozgrzewce!

Przed wyruszeniem w trasę nie zapomnij też o rozgrzaniu swojego organizmu – zmniejszysz wtedy ryzyko kontuzji. Aby rozgrzewka i bieganie były przyjemniejsze, możesz też wybrać dla siebie radio internetowe Tuba.fm – do słuchania potrzebujesz tylko smartfona z internetem. W radiu Tuba.fm oprócz stacji tradycyjnych znajdziesz też kanały poświęcone poszczególnym gatunkom muzycznym i wykonawcom, a nawet specjalne stacje radiowe dla biegaczy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here