Jak oszczędzać i żyć zdrowo?

Jak pokazują statystyki wielu Polaków żyje ponad stan. Lubimy wydawać, a oszczędzać już nieszczególnie. Oczywiście nietrudno zauważyć, że pensje w Polsce nie należą do najwyższych i wielu zapewne powie, że zwyczajnie nie ma z czego oszczędzić. A to nieprawda. W dzisiejszym poradniku podpowiemy wam jak oszczędzać i jednocześnie żyć zdrowo. Dowiecie się także dlaczego Merida, to rowery, które są najlepszym wyborem. Zatem do dzieła.

Nie marnuj jedzenia!

smaczny zdrowy posilek

Oszczędzanie zacznij od zaprzestania marnowania jedzenia. Jak pokazują badana Polacy rocznie wyrzucaj 7 ton jedzenia, czyli naprawdę sporo. Zatem pomyśl, ile to musiało kosztować pieniędzy, a przecież pieniędzy nie chcesz wyrzucać na śmietnik. Zatem jeżeli wybierasz się na zakupy to oczywiście wcześniej przygotuj listę. Kupuj tylko to czego potrzebujesz, a niekoniecznie to, co akurat zobaczysz, bo jest w promocji. Pamiętaj, że w sklepach promocje czasami bywają pozorne i okazuje się, że produkty mają krótki termin ważności, zatem i tak nie zdążysz tego zjeść. Dzięki temu możesz naprawdę sporo zaoszczędzić. Również ważną rzeczą jest zmiana nawyków żywieniowych. Jedź mniej mięsa, a więcej warzyw i owoców, co bardzo pozytywnie wpłynie na twoje zdrowie. Zrezygnuj również z picia kolorowych napojów gazowych. Nie tylko są drogie, ale szalenie niezdrowe. Planuj również posiłki z wyprzedzeniem. Możesz wcześniej przygotować jadłospis, bądź też gotować obiady na kilka dni.

Jadaj w domu, a nie na mieście

Bądźmy szczerzy, gotowanie nie należy do ulubionych czynności. Ale jednocześnie samodzielnie przygotowując posiłki masz realny wpływ na to co jesz i jakich produktów używasz. Zatem, zamiast kupować na mieście jedzenie typu fast food, zdecydowanie lepiej gotować. Tym bardziej, że w Internecie można znaleźć naprawdę wiele przepisów, gdzie przygotowanie dania trwa tylko 15 minut. Kolejną zaletą takiego rozwiązania jest również fakt, że można w ten sposób zaoszczędzić. Zatem zamiast chodzić do barów, czy restauracji lepiej jadać w domu. Można równię przygotowywać posiłki do pracy. Tutaj sprawdzą się lunch boxy. Wystarczy tylko do ugotowanej kaszy dodać warzywa i już masz pyszny, zdrowy i tani posiłek.

Zmniejsz rachunki!

Marnotrawstwo to drugie imię Polaków. Nie tylko marnujemy dużo jedzenia, ale również marnujemy wodę i energię elektryczną, a potem dziwimy się, że rachunki za media są tak wysokie. Zatem zacznijmy od oszczędzania wody, co oczywiście nie oznacza, że trzeba się mniej myć. Wystarczy tylko zakręcić kurek podczas mycia wody. Proste, prawda? Warto również decydować się na częstsze branie prysznica, niż gorącej kąpieli. W ten sposób nie tylko mniej zużywamy wody, ale również ujędrniamy ciało. Pamiętajcie też o tym, aby zawsze odłączać ładowarkę z gniazdka, czy wyłączać wszystkie sprzęty, no poza lodówką rzecz jasna. Dla zdrowia zrezygnujcie, też z częstych rozmów przez smartphona, czy ciągłego korzystania z laptopa i oglądania telewizji. Zaoszczędzony czas warto wykorzystać na przyjemniejsze i zdrowsze rzeczy.

Oszczędzaj na benzynie

rower do pracy

Wiele osób mówi, że część wypłaty wydają na rachunki, a resztę na jedzenie i benzynę. Skoro wiesz już jak oszczędzać na jedzeniu i rachunkach, to czas dowiedzieć się jak zacząć oszczędzać na benzynie. Tutaj mamy dla was świetną wiadomość, a mianowicie możecie zaoszczędzić naprawdę sporo. Otóż zamiast dojeżdżać do pracy samochodem zamieńcie go na rower. Warto tutaj zdecydować się na uznaną w branży firmę. Rowery Merida  są doskonałej jakości i sprawdzą się nawet w trudnym terenie. Warto zauważyć, że oferta jest tak bogata, że bardzo łatwo każdy z nas znajdzie coś dla siebie. Jak wiadomo jazda na rowerze to przyjemność, a jednocześnie oddajemy cegiełkę środowisku i oszczędzamy. Oczywiście równie istotne znaczenie ma fakt, że jazda na rowerze pozytywnie wpływa na zdrowie, a mianowicie pozwala utrzymać prawidłową masę ciała i jednocześnie zmniejsza ryzyko chorób serca. Zatem naprawdę warto. Ponadto możecie jeszcze zaoszczędzić czas, gdyż omijacie korki.

Możecie żyć zdrowo i przy tym jeszcze oszczędzać niemałe pieniądze. Zatem warto skorzystać z naszego krótkiego poradnika. Dzięki niemu zaoszczędzicie czas i pieniądze, a jednocześnie oddacie przysługę środowisku, gdyż jak wiadomo samochody generują dużą ilość smogu. Warto zatem zamienić samochód na rower. Jeżeli jeszcze nie macie swojego jednośladu, to najlepszym wyborem będzie marka Merida. Rowery tego producenta to doskonały środek transportu dla Ciebie i Twojej rodziny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here