Jak dobrać idealną koszulkę do fitnessu

Zarówno w dużych aglomeracjach, jak i w małych miastach fitness zdominował dzisiejszy sport uprawiany „na co dzień”. Na zajęciach ćwiczą już nie tylko kobiety, ale coraz częściej można spotkać na nich mężczyzn, także w roli wykwalifikowanego trenera. Wysportowany mężczyzna w roli trenera fitness? dziś już nikogo nie dziwi taki widok. Jeśli i Ty chodzisz na zajęcia, zapewne zdążyłeś zauważyć, że bardzo istotny jest dobór odpowiedniego stroju – nie tylko jeśli chodzi o swój wizerunek i świetny wygląd w każdej sytuacji, ale również komfort i wygodę podczas wykonywania ćwiczeń.

Jaki materiał będzie najlepszy?

Niezależnie czy stoisz przed sklepową półka, czy oglądasz ofertę sklepu online, ważne abyś w pierwszej kolejności sprawdził z jakiego materiału wykonana jest wybrana przez Ciebie koszulka fitness. I tu, co ciekawe, bawełna która przychodzi nam jako pierwsza myśl nie będzie dobrym wyborem. Bawełna co prawda jest materiałem bardzo dobrze oddychającym, jednak jednocześnie łatwo pochłania wilgoć, a w przypadku ćwiczeń pot … w efekcie już po kilku minutach intensywnego treningu możesz czuć się nieświeżo i po prostu nieprzyjemnie. trafnym wyborem będzie w tym przypadku poliester lub poliamid z dodatkiem elastanu. Są to materiały, które są świetnym izolatorem i jednocześnie łatwo odprowadzają ciepło na zewnątrz. Elastan z kolei spowoduje, że Twoja koszulka będzie dobrze dopasowana do ciała i po prostu wygodna.

Jaki krój do mojej sylwetki?

Producenci koszulek fitness wychodzą naprzeciw oczekiwaniom wszystkich Klientów i prześcigają się w przeróżnych krojach oferowanych ubrań. W zależności od Twojego samopoczucia i tego co lubisz, z pewnością wybierzesz krój odpowiedni dla Ciebie. Jeśli lubisz dopasowane i dobrze przylegające ubrania, wybierz koszulkę slim fit, która jednocześnie zagwarantuje Ci maksimum wygody, a podczas ćwiczeń nie będzie się przesuwać, niezręcznie odkrywając przy tym ciało. Jeśli natomiast czujesz, że Twoja sylwetka jeszcze nie jest tym czego pragniesz, wybierz luźniejszy krój, który sprawi że poczujesz się dobrze.

Koszulki fitness występują również w trzech opcjach: z długim rękawem, z krótkim rękawkiem i jako bezrękawnik. Przy wyborze pamiętaj, że koszulki z długim rękawem są dedykowane wyłącznie do bardzo spokojnych ćwiczeń. W przypadku wzmożonego wysiłku fizycznego może dojść do przegrzania organizmu. Najwygodniejsze i najbardziej bezpieczne będą więc koszulki z krótkim rękawkiem i bezrękawniki.

Wybrałeś już koszulkę fitness dla siebie? Jeśli przymierzyłeś ją i czujesz się komfortowo, jest wygodna i nie krępuje ruchów nie zwlekaj! Biegnij na zajęcia i ciesz się każdą fit chwilą!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here