Golenie okolic bikini - czy to dobry pomysł?

Używanie maszynki to najszybszy i najprostszy sposób na pozbywanie się zbędnego owłosienia. Decyduje się więc na to wiele osób, także jeśli chodzi o depilację bikini. Nie zawsze jednak jest to dobre rozwiązanie.

Częste podrażnienia

Korzystanie z maszynki do golenia nie powoduje wyrywania włosów z cebulkami jak używanie depilatora czy wosku, jest to więc metoda bezbolesna. Przykre dolegliwości jednak mogą pojawić się już po zabiegu. Zwłaszcza korzystanie kilka razy z tej samej maszynki, a więc brak higieny, skutkuje podrażnieniami, które mogą objawiać się nie tylko uporczywym swędzeniem i pieczeniem skóry oraz jej zaczerwienieniem, ale też krostkami.

Golenie nierzadko grozi także skaleczeniami. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, w których nie naciąga się odpowiednio skóry, a w przypadku depilacji okolic bikini jest to szczególnie ważne. Poza tym jeśli korzysta się z tępej maszynki, zwykle dociska się ją mocno do skóry, chcąc zapewnić sobie dokładne golenie i to także nieraz skutkuje skaleczeniami, które nie tylko są bolesne i powodują brzydki wygląd skóry, ale też otwierają drogę bakteriom.

Konieczność częstej depilacji

Bardzo ważnym zarzutem, jaki można postawić metodzie, jaką jest golenie, jest też bardzo krótkotrwały efekt, jaki zapewnia. Oczywiście tempo odrastania włosków jest bardzo indywidualne, ale nawet jeśli jest wolne, po goleniu nie można spodziewać się skóry gładszej dłużej niż przez 2-3 dni. W dodatku włoski mogą być wyczuwalne jako szorstkość nawet kiedy jeszcze nie są widoczne, a przy tym ich odrastaniu często towarzyszy niezwykle nieprzyjemne swędzenie. Powoduje to, że niektóre osoby muszą golić się nawet codziennie, jeśli chcą nieustannie cieszyć się w pełni gładką skórą. Jest to jednak męczące i efektywne, dlatego warto rozważyć, czy nie lepszym wyjściem byłaby depilacja laserowa bikini Warszawa ma wiele miejsc, gdzie można ją wykonać, może to być więc wyjście dobre dla każdego.

A dlaczego warto ją wybrać? Gładkość, która nie mija nigdy, to zdecydowanie najważniejsza zaleta, jaką zaoferować może depilacja laserowa bikini Warszawa ma jednak do zaoferowania znacznie więcej. Po podziałaniu na skórę laserem nie ma też przykrych niespodzianek typowych dla innych metod, tj. wrastania włosków, krostek i podrażnień. Depilacja laserowa bikini w Warszawie sprawia więc, że skóra w tych miejscach jest tak gładka, jak często jeszcze nigdy nie była. Zdecydowanie jest to uczucie, za które warto zapłacić wiele, a przy tym może to być dużo bardziej opłacalne rozwiązanie niż ciągłe kupowanie akcesoriów i środków do depilacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here