Getry rowerowe

Gdy masz zamiar wybrać się po prostu na jakąś krótką rowerową przejażdżkę, zazwyczaj zarzucasz na siebie to, co akurat masz pod ręką. Nie za bardzo przejmujesz się swoim strojem. Nawet jeśli na zewnątrz jest dość chłodno, zwykłe dresy i tak w zupełności ci wystarczają. Gdybyś jednak chciał odbyć dłuższą przejażdżkę właśnie w środku zimy lub podczas późnej jesieni, musiałbyś się zaopatrzyć w porządniejsze i przede wszystkim cieplejsze elementy garderoby.

Jednym z nich są właśnie getry rowerowe. Niektórzy noszą je niemalże o każdej porze roku, jednakże zdecydowanie najbardziej funkcjonalne okazują się one właśnie podczas zimy. Sam będziesz się mógł o tym przekonać, jeśli tylko rzeczywiście je kupisz i zaczniesz ich używać.

Getry szczególnie dobrze sprawdzają się podczas nieprzyjemnych warunków pogodowych. Koniecznie używaj ich zimą, późną jesienią oraz wczesną wiosną. Możesz to robić w momencie, gdy temperatura powietrza spadnie poniżej zera albo po prostu pogoda będzie wietrzna lub wyjątkowo deszczowa. Klasyczne getry na rower zazwyczaj wyposażane są w różne dodatkowe elementy, które mają zapewnić twojej skórze jeszcze lepszą ochronę i optymalne ogrzanie. Zwróć na to uwagę. Wybrane modele mogą bowiem zawierać różnorodne wkładki, które będą ocieplać te najbardziej newralgiczne i podatne na odmrożenia miejsca. Jeżeli chcesz, możesz wybrać także model bez żadnych wkładek. On sprawdzi się z kolei podczas tych mniej mroźnych dni.

Zakup getrów rowerowych jest poważną inwestycją. Mimo iż ten typ spodni wygląda dość niepozornie, w rzeczywistości jest on na tyle wielofunkcyjny, że wręcz musi trochę więcej kosztować. Ceny najlepszych getrów rozpoczynają się zatem od pięciuset złotych. Absolutnie niezawodne modele będziesz mógł natomiast dostać za kwotę tysiąca czy nawet dwóch tysięcy złotych. Zastanów się jednak dobrze nad tym, czy aby na pewno potrzebujesz aż tak specjalistycznych elementów garderoby. Jeżeli jeździsz na rowerze wyłącznie od święta, spokojnie możesz sięgnąć po getry za dwieście czy trzysta złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here