Dla kogo catering w pudełkach?

0
1346

Dieta pudełkowa z roku na rok zyskuje na popularności – w Polsce coraz więcej osób przekonuje się do tego typu jadłospisu, obdarzając zaufaniem i sympatią np. catering z Suviboxu. To nie tylko komfort, ale również oszczędność czasu i pełnowartościowe posiłki, przygotowane specjalnie pod właściciela. Czym dokładnie jest dieta pudełkowa, jaki budżet trzeba na nią przeznaczyć i – przede wszystkim – dla kogo najlepiej sprawdzi się ta nowoczesna opcja posiłków?

Co z czym się je, czyli dieta pudełkowa w pigułce

Catering dietetyczny w pudełkach stał się popularnym rozwiązaniem w ostatnich latach wśród sporej części społeczeństwa – w dobie dzisiejszych wydarzeń i wiecznej gonitwy za realizacją planów i samorozwojem, ciężko jest zaplanować wystarczającą ilość wolnego czasu na przygotowywanie pełnowartościowych posiłków w ciągu dnia. Dieta pudełkowa wychodzi temu naprzeciw – to alternatywa standardowego jadłospisu codziennego. Nazwa tego typu diety pochodzi od formy, w jakiej zainteresowany otrzymuje posiłki – są one pakowane do pudełek, dzieląc w ten sposób dzienny jadłospis na kilka elementów.

Dieta pudełkowa została stworzona w taki sposób, aby osoby korzystające z jej dobrodziejstw, codziennie otrzymywały zapas świeżych posiłków na cały dzień. Dania są już gotowe do spożycia i zazwyczaj dostarcza się je o stałej porze każdego kolejnego dnia.

Dla każdego coś dobrego – rodzaje diet pudełkowych

Każdy człowiek ma inny gust, a o gustach nie powinno się dyskutować – niemniej jednak, różne wymagania i zapotrzebowanie wśród społeczeństwa dotyczą także świata kulinarnego. Catering dietetyczny został dopracowany w taki sposób, by każdy zainteresowany mógł skorzystać z idealnej dla niego oferty – istnieją bowiem różne nietolerancje pokarmowe czy uczulenia na poszczególne składniki, z którymi zmaga się każdy z nas.
Wśród typów cateringów pudełkowych można wyróżnić dietę:

  • ketogeniczną,
  • vege/vege z rybami,
  • niskowęglowodanową,
  • detox,
  • bezglutenową,
  • sport,
  • standardową.

Każda z tych diet posiada w swoim składzie pełnowartościowe posiłki, podzielone na kilka elementów, przeznaczonych na daną porę dnia. Różnią się jedynie produktami, użytymi do wykonania nietuzinkowych potraw oraz bilansem kalorycznym, który klient również może dostosować do własnych potrzeb.

Dla kogo catering w pudełkach?

Dietę pudełkową tak naprawdę stosować może każdy – istnieją bowiem standardowe, domowe opcje cateringu dla osób, które na co dzień nie mają zbyt wiele czasu na przyrządzanie posiłków. Niemniej jednak, analizując poszczególne rodzaje proponowanych diet pudełkowych – można wyróżnić kilka grup, dla których catering w pudełkach będzie doskonałym rozwiązaniem.

Tego rodzaju posiłki pudełkowe mogą okazać się wybawieniem dla osób pracujących i żyjących w dużych miastach – tam cateringi dietetyczne w pudełkach są bardzo popularne, ze względu na tzw. „szybki tryb życia”, prowadzony przez mieszkańców. Warto też podkreślić fakt, że w zaludnionych miastach dostępność diet pudełkowych jest znacznie większa, niż w niewielkich miejscowościach.

Dieta pudełkowa jest bardzo dobrze znana sportowcom – osoby zawodowo uprawiające różnego rodzaju dyscypliny, często praktykują rygorystyczną dietę, dostosowaną do zapotrzebowania organizmu. Sportowcy muszą dbać o kondycję i wypracowaną sylwetkę – takie cateringi dietetyczne zdecydowanie ułatwiają im drogę, bowiem zaoszczędzony na gotowaniu czas mogą poświęcić na regularne treningi.

Wydawać by się mogło, że cateringi dietetyczne nie należą do najtańszych – warto jednak zwrócić uwagę na to, że zazwyczaj dzienny jadłospis diety pudełkowej zawiera pięć pełnych, często również wyszukanych posiłków o wysokiej wartości odżywczej. Ceny cateringów w pudełkach zaczynają się średnio od 48 zł za jeden dzień – w zależności od bilansu kalorycznego oraz ilości posiłków, cena może się zmieniać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here