Do gry w tenisa ziemnego potrzeba trzech rzeczy – miejsca, w którym można zagrać mecz (kortu do gry), partnera do gry oraz rakiety tenisowej. Dzięki klubom tenisowym, które na szczęście coraz częściej dysponują własnymi, dobrze utrzymanymi i co równie ważne (zwłaszcza w polskich warunkach), zadaszonymi kortami do gry, w tenisa można dziś grać o każdej porze roku i to w większości miast Polski. Oczywiście do gry potrzebna jest jeszcze wspomniana rakieta tenisowa oraz partner. Rakietę, zwłaszcza na początku przygody z tenisem ziemnym, można wypożyczyć w klubie sportowym. O partnera do gry trzeba zatroszczyć się już we własnym zakresie, chyba że zapisujemy się na naukę gry, wtedy gramy z trenerem lub inną osobą uczęszczającą na tego typu zajęcia.

Pierwsza rakieta

Początkujący gracz nie dysponuje wystarczającą wiedzą do określenia podstawowych parametrów technicznych rakiety tenisowej, jakie będą odpowiadały jego indywidualnym potrzebom. Dlatego w początkowym okresie nauki najlepiej zdać się na pomoc trenera/klubu tenisowego i korzystać z rakiet wypożyczanych. Dopiero z czasem, gdy nasze umiejętności gry będą wzrastały i gdy będziemy chcieli mieć już jakąś rakietę na własność, można zdecydować się na zakup markowego produktu. Taka pierwsza rakieta tenisowa nie musi być od razu produktem z górnej półki cenowej. Wybieramy rakietę dla graczy z podstawowym zakresem umiejętności technicznych lub rakietę dla graczy średnio zaawansowanych. Rakiety tenisowe dla profesjonalnych tenisistów są znacznie droższe, poza tym ich zakup wiąże się z koniecznością samodzielnego dobierania naciągów, sprawdzania idealnego wyważenia itd.

Jak długo korzystać z wypożyczonej rakiety?

Pożyczona rakieta tenisowa – oczywiście, jeśli mamy możliwość wypożyczenia takiego sprzętu – powinna wystarczyć nam na kilka-kilkanaście pierwszych zajęć treningowych. Gdy już opanujemy podstawy, warto poprosić trenera-instruktora o podpowiedź, jak wybrać rakietę idealnie dopasowaną do naszych aktualnych umiejętności potrzeb. Doświadczony trener wskaże nam określone marki sprzętu do wyboru, a jeśli będziemy nalegać, podpowie, który konkretny model rakiety tenisowej powinniśmy wybrać. Zawsze możemy skorzystać również z pomocy doświadczonego sprzedawcy w sklepie ze sprzętem sportowym, a najlepiej w sklepie z wyposażeniem typowo tenisowym. Takie osoby dysponują wystarczającą wiedzą, by doradzić, który model rakiety tenisowej będzie dla nas najlepszy na pierwszym etapie naszej tenisowej kariery. Jeśli gramy sporadycznie i wyłącznie rekreacyjnie, kupujemy rakietę uniwersalną lub decydujemy się na korzystanie z usług wypożyczalni sprzętu sportowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here