Czy warto kupić bieżnie biegową?

Bieżnia biegowa, jest stacjonarnym urządzeniem treningowym, które pozwala utrzymać dobrą kondycje fizyczną. Stymuluje naturalny ruch – chodzenia i biegania. Jej główną zaletą jest to, że ćwiczenia można wykonywać bez wychodzenia z domu, bez względu na pogodę i porę roku.

Rodzaje bieżni

Bieżnie różnią się od siebie przede wszystkim konstrukcją oraz sposobem działania. Wyróżnia się:

bieżnia mechaniczna – jest najtańszym rodzajem bieżni do biegania. To co ją charakteryzuje, to to, że nie jest napędzana silnikiem. Pas, po którym biegamy, jest wprawiany w ruch przez nas samych. Jest bardzo podstawowym modelem, który może być nie do końca odpowiedni dla początkującego biegacza.

bieżnia elektryczna – jest bardziej nowoczesna. Najczęściej wybierana przez osoby, które chcą posiadać własną bieżnie w domu. Ten rodzaj bieżni ma pas biegowy napędzany przez silnik. Tutaj już mamy możliwość dostosowania prędkości. Cena takiej bieżni uzależniona jest od ilości dodatkowych funkcji i programów.

Bieżnie biegowe, jaką wybrać dla siebie?

bieżnia antygrawitacyjna – jeden z nowszych sprzętów, który pozwala znacząco odciążyć nasz organizm podczas wysiłku fizycznego. Dzięki tej funkcji, możemy biegać dłużej. Jej jedyną wadą jest nadal bardzo wysoka cena. Najczęściej występuje w nowoczesnych siłowniach, jeżeli chcemy ją przetestować, najlepiej się tam wybrać.

bieżnia ciśnieniowa – zazwyczaj występuje w studiach modelowania sylwetki. Składa się ze specjalnej kapsuły, która generuje ciśnienie, co przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej podczas biegania.

Zalety posiadania bieżni w domu

Posiadanie bieżni w domu, niesie za sobą same korzyści. Najważniejsze to:

  • możliwość ćwiczeń bez względu na panujące warunki atmosferyczne, bez konieczności opuszczania domu i tracenia czasu na dojazd na siłownie.
  • bieżnie dzięki posiadaniu systemów amortyzacyjnych, chronią stawy. Podczas joggingu po twardych nawierzchniach, możemy zaszkodzić sobie.
  • regulacja poziomu trudności oraz obciążenia. Ma znaczenie dla osób zaczynających przygodę z bieganiem.
  • możliwość biegania pod specjalnym kątem, co sprawia, że pracują zupełnie inne partie mięśni. Czasami mieszkając w mieście nie ma takiej możliwości, powierzchnia jest płaska.

Przeczytaj też: http://www.biegiemprzezpolske.pl/akcesoria-do-trampolin-jakie-warto-dokupic/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here