sobota, październik 1, 2022

Kiedy używać pasa kulturystycznego?

0
Kiedy używać pasa kulturystycznego

Trening z dużymi obciążeniami musi być wykonywany przede wszystkim prawidłowo, aby nie zaszkodził. Podczas podnoszenia ciężarów ćwiczący najczęściej zakładają specjalny pas do ćwiczeń. Jego zadaniem jest nie tylko wspomożenie treningu, ale i ochrona kręgosłupa.

Pas kulturystyczny – zabezpieczenie kręgosłupa

Podczas podnoszenia dużych ciężarów pas kulturystyczny stosowany jest celem ochrony kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Ten bowiem jest najbardziej narażony na kontuzje. Zadaniem pasa kulturystycznego jest stabilizacja mięśni oraz podniesienie ciśnienia tłoczni brzusznej.

Z jednej strony osoba trenująca chroni swój kręgosłup, minimalizuje ryzyko wystąpienia przepukliny czy wypadnięcia dysku, z drugiej zaś może liczyć na efektywniejszy trening. Możliwe jest bowiem uniesienie większego ciężaru. Ćwiczenia zyskują na dynamice i intensywności, co finalnie oznacza lepsze wyniki.

Pas treningowy – dla kogo wskazany?

Z pasa do ćwiczeń korzystają przede wszystkim osoby trenujące podnoszenie ciężarów. Ten sam pas można jednak zauważyć założony nawet u bywalców siłowni, którzy sięgają „tylko” po cięższe hantle. Można bowiem liczyć na funkcje dwojakiego rodzaju – wspomniane zabezpieczenie oraz efektywniejszy trening.

Jak dobrać pas do ćwiczeń?

Dobierając pas do ćwiczeń należy kierować się wymiarami oraz odczuciami. Nie trzeba, wręcz niewskazane jest dobieranie pasa zgodnie z rozmiarem w talii czy też porównując do rozmiaru noszonych spodni. Każda osoba trenująca ma pas na nieco innej wysokości. Kluczowe jest zatem, aby go przymierzyć i sprawdzić po zapięciu, jak się w nim czujemy.

Napinając mięśnie brzucha powinno się poczuć ich napieranie na pas na kręgosłup. To akcesorium nie może jednak utrudniać oddychania.

Pasy kulturystyczne dostępne są w różnych rozmiarach, ale i szerokościach. Większość z nich ma szerokość 10 cm, co jest odpowiednie dla osób o przeciętnych proporcjach ciała. Pasy mogą być wykonane z mocnego nylonu bądź skóry naturalnej. Te pierwsze dopasowują się do ciała praktycznie od razu. Te bazujące na skórze trzeba rozchodzić, przywyknąć do nich, ponieważ na samym początku mogą się wydawać twarde i szorstkie. Konstrukcja ze skóry oznacza za to dużą trwałość pasa.

Pas na siłownię – bezpieczny trening

Zarówno rozpoczynając przygodę ze sportami siłowymi, jak i mając już pierwsze doświadczenia na swoim koncie warto zainwestować w indywidualnie dobrany pas kulturystyczny. Jest to gwarancja trenowania z zachowaniem maksymalnego bezpieczeństwa, ochrony kręgosłupa, ograniczenia ryzyka występowania przeprostu, który jest nieprawidłowością. Ponadto w grę wchodzi dynamiczniejszy i lepszy trening.

Dlaczego kobiety powinny ćwiczyć mięśnie Kegla?

0
Dlaczego kobiety powinny ćwiczyć mięśnie Kegla

Często przeglądając poradniki w Internecie bądź oglądając programy w telewizji, można natknąć się na pojęcie „mięśnie Kegla”. Lekarze zalecają często kobietom ich ćwiczenie, twierdząc, że ma ono dla nich bardzo pozytywne skutki. Co to są mięśnie Kegla, jak je ćwiczyć i jakie korzyści przynoszą tego rodzaju ćwiczenia? Niniejszy, krótki artykuł udziela odpowiedzi na zadane powyżej pytania.

Co to są mięśnie Kegla?

Mięśnie Kegla, to inna popularna nazwa mięśni dna miednicy. Obecnie w fachowej literaturze medycznej odchodzi się od określenia „mięśnie Kegla”, na rzecz bardziej właściwego określenia „mięśnie dna miednicy”.

Mięśnie dna miednicy pełnią w ludzkim ciele wiele kluczowych funkcji. Zaliczyć do nich można:

 • utrzymanie właściwej postawy ciała
 • pomoc we właściwym funkcjonowaniu zwieraczy odbytu oraz pochwy
 • właściwe utrzymanie położenia organów miednicy małej

Mięśnie kegla u kobiet są zlokalizowane pomiędzy spojeniem łonowym i kością ogonową oraz dwoma guzami kulszowymi.

Mięśnie kegla damskie na dnie miednicy tworzą: przeponę miednicy, przeponę moczowo-płciową, a także mięśnie powierzchowne krocza.

Czy należy ćwiczyć mięśnie Kegla?

Ćwiczenia mięśni dna miednicy są wskazane dla każdego niezależnie od płci i wieku. Należy ćwiczyć je regularnie tak jak wszystkie inne mięśnie w organizmie. Nie powinno zaniedbywać się tego typu ćwiczeń.  Dla kobiet ćwiczenia te mają szczególnie ważne znaczenie, bowiem pomagają w:

 • prawidłowym trzymaniu moczu
 • zwiększeniu doznań seksualnych (pomagają osiągać intensywniejsze orgazmy)
 • ułatwieniu porodu (znacząco zmniejszają ryzyko pęknięcia krocza w momencie porodu)
 • zapobieganiu zaparć oraz nietrzymaniu stolca
 • w utrzymaniu narządów miednicy małej w prawidłowym położeniu

Ćwiczenia mięśni dna miednicy wydają się z pozoru niezbyt skomplikowane, lecz na początku ich wykonywania, zalecane jest skonsultowanie ich ze specjalistą, który dobierze odpowiednie ćwiczenia indywidualnie dla danej pacjentki oraz skoryguje ewentualne błędy w ich wykonywaniu.

Mięśnie Kegla — ćwiczenia

Mięśnie Kegla można ćwiczyć praktycznie wszędzie. Pamiętać należy, aby przed rozpoczęciem ćwiczeń, opróżnić pęcherz moczowy. Sens ćwiczeń polega zasadniczo na napinaniu, a następnie rozluźnianiu mięśni.  Każde z ćwiczeń powinno trwać 10 sekund, 5 sekund napięcia mięśni oraz 5 na ich rozluźnienie. W miarę nabycia praktyki można wydłużyć czas napięcia i rozluźnienia do 10 sekund. Ćwiczenia powinno wykonywać się koniecznie na wydechu.

Przykłady ćwiczeń:

 • unoszenie bioder — leżąc płasko na macie z rękami wzdłuż tułowia i zgiętymi kolanami naprzemiennie należy unieść i opuszczać biodra
 • „podwijanie” miednicy — leżąc na brzuchu z rękoma pod czołem, należy „wypchnąć” plecy do góry i „podwinąć” miednicę. Brzuch powinien znaleźć się ponad podłogą, a spojenie łonowe, klatka piersiowa, głowa i nogi na podłodze
 • wypychanie miednicy — ćwiczenie polega na tym, że stojąc na lekko ugiętych kolanach, trzeba wyprostować plecy, a dłonie położyć na biodrach, następnie wypchnąć miednicę do przodu oraz do tyłu.

Kilka słów zakończenia

Mięśnie dna miednicy (tzw. mięśnie Kegla) pełnią w ludzkim ciele bardzo ważną rolę i niezwykle istotne jest regularne ich ćwiczenie. Wymierne korzyści, ćwiczenia takie przynoszą zwłaszcza kobietom, gdyż zapobiegają nietrzymaniu moczu, pozwalają zintensyfikować doznania podczas współżycia oraz m.in. ułatwiają moment porodu, zmniejszając ryzyko pęknięcia krocza. Należy pamiętać, aby przed rozpoczęciem ćwiczeń, skonsultować je ze specjalistą.

W przypadku trudności związanych z nietrzymaniem moczu można odwiedzić także stronę internetową sklepu Chłonne24, która oferuje różnego rodzaju produkty na nietrzymanie moczu: https://chlonne24.pl.

Rodzaje kabanosów

0
swojskie wędliny

Kabanosy to rodzaj polskiej kiełbasy wyrabianej z wieprzowiny i cielęciny oraz przypraw. Często są wędzone lub gotowane, a następnie smażone na oleju lub maśle.

Kabanosy to rodzaj polskiej kiełbasy wyrabianej z wieprzowiny i cielęciny oraz przypraw. Często są wędzone lub gotowane, a następnie smażone na oleju lub maśle. Kabanosy można jeść na surowo z pieczywem, ale świetnie smakują też ugotowane w piekarniku lub na grillu.

Polska słynie z kabanosów. Kabanosy są wytwarzane z wieprzowiny i wołowiny i zwykle je się je z musztardą, chlebem i cebulą.

Swojskie wędliny Warszawa – produkty wędliniarskie wysokiej jakości, o niskim stopniu przetworzenia, z dobrym składem.

Kiełbasa polska to rodzaj kiełbasy, którą można zrobić w domu przy użyciu różnych przypraw. Może być przyrządzony z mięsem wołowym, wieprzowym lub mieszanką obu. Składniki różnią się w zależności od pożądanego smaku.

Korzyści płynące z robienia własnych wędlin obejmują możliwość uczynienia ich zdrowszymi, tańszymi i bardziej aromatycznymi niż wędliny kupowane w sklepie.

Kabanos to polska kiełbasa wieprzowo-wołowa doprawiona papryką, czarnym pieprzem, czosnkiem i goździkami. Jest tradycyjnie spożywany w Wigilię.

Kabanosy to ważny element polskiej tradycji wigilijnej. Uważa się, że przyniosą szczęście i dobrobyt w nadchodzącym roku. Kabanosy były w Polsce spożywane od wieków, ale nie stanowiły ważnej części polskiej diety aż do XIX wieku, kiedy stały się tanie w wyniku masowej produkcji. Od tamtej pory sprzedają się dobrze, zwłaszcza w okresie świątecznym.

Firma Kabanos produkuje te kiełbasy od 1891 roku i obecnie oferuje wiele różnych rodzajów kabanosów takich jak kabanos czosnkowy, kabanos pikantny czy kabanos wędzony.

Kabanosy to rodzaj polskiej kiełbasy, która powstaje poprzez nadziewanie osłonki wieprzowej lub wołowej kaszą gryczaną, solą, czarnym pieprzem i przyprawami. Zazwyczaj podaje się je na zimno.

Kabanosy uważane są za najpopularniejsze mięso w Polsce. Jest to również jeden z najpopularniejszych rodzajów kiełbasy w Europie. Powstały na początku XX wieku na polskim Podhalu. Kabanosy produkowane są z wieprzowiny i wołowiny, ale dostępne są również wersje wegetariańskie.

Składniki używane do wyrobu kabanosów to: mielona wieprzowina, kasza gryczana, sól, pieprz czarny oraz przyprawy takie jak papryka i puder czosnkowy.

Kabanosy to rodzaj polskiej kiełbasy z wieprzowiny, wołowiny i cielęciny, doprawionej solą, pieprzem, gałką muszkatołową, goździkami, buzdyganem i liściem laurowym. Jest tradycyjnie gotowany na otwartym ogniu.

Wykorzystanie technologii w przemyśle spożywczym wzrosło skokowo. Doprowadziło to do pojawienia się sztucznych mięs, które są wytwarzane z białek roślinnych, które naśladują konsystencję i smak mięsa. Produkty te stają się popularne w krajach zachodnich, ponieważ wykazano, że są zdrowsze niż tradycyjne mięsa.

W tej sekcji omówiono, w jaki sposób technologia AI jest wykorzystywana w przemyśle spożywczym, aby uczynić nasze życie łatwiejszym i zdrowszym. Omawia również, w jaki sposób te technologie mogą przynieść korzyści naszemu zdrowiu, zapewniając nam zdrowe alternatywy dla mięsa, które nie wymagają gotowania ani przygotowywania w domu

Kabanosy są rodzajem polskiej kiełbasy i są produkowane z wieprzowiny, wołowiny lub cielęciny. Zazwyczaj podaje się je z chlebem i musztardą.

Chcesz pozyskiwać klientów z wyszukiwarki Google? Przeczytaj jak działa pozycjonowanie stron.

Kabanosy zostały po raz pierwszy stworzone w XVII wieku przez włoskiego kucharza, który pracował dla polskiego króla. Kiełbasa uważana jest obecnie za danie narodowe w Polsce.

Po II wojnie światowej Kabanos stał się popularny wśród ludności, ponieważ był tani w produkcji i łatwy do gotowania w domu. Obecnie w sklepach w całej Polsce można znaleźć ponad 200 rodzajów kabanosów.

Damska odzież żeglarska nie tylko na jacht, ale też na co dzień

0
Damska odzież żeglarska nie tylko na jacht, ale też na co dzień

Odzież żeglarska kojarzy się nam przede wszystkim z wakacyjnymi podróżami na pokładzie statku. Zazwyczaj myślimy w tym przypadku o solidnych ubraniach ochronnych, które pomagają walczyć w najbardziej niesprzyjającą aurą. Jednak oprócz typowych ubrań ochronnych, możemy znaleźć ubrania codzienne w stylu żeglarskim. Popatrzmy zatem, które z nich warto umieścić w damskiej garderobie.

Dlaczego w ogóle warto sięgnąć po odzież żeglarską?

Odzież dedykowana na pokład statku musi być przede wszystkim wygodna. Nie ulega wątpliwości, iż tę cechę cenimy sobie także w codziennym życiu. Każdy z nas chciałby mieć ubrania dopasowane do jego sylwetki i budowy, ale też odpowiednio miękkie i doskonale układające się przy każdym ruchu. Z tego powodu warto sięgnąć właśnie po odzież sportową, uszytą na miarę potrzeb osób żeglujących. Właśnie ona odznacza się najwyższą wygodą i funkcjonalnością, przydatną również na co dzień.

Ubrania marynistyczne warto wykorzystać także ze względu na to, że pokazują innym nasze hobby i w ciekawy sposób nawiązują do ulubionych sportów. Drobny motyw kotwiczki czy po prostu poprzeczne, biało-niebieskie paski z pewnością zwrócą uwagę, a nawet mogą stać się zaczątkiem nowej znajomości, opartej o wspólne hobby.

Ciepła bluza

Pierwszym rodzajem ubrania, po które warto sięgnąć, jest ciepła bluza w stylu marynistycznym, którą oferuje sklep Szopeneria – Henri Lloyd. To damski dodatek w kolorze granatowym, który odznacza się naturalnym wykonaniem z czystej bawełny. Dzięki temu materiał jest bardzo przyjemny dla ciała i ciepły. Idealnie sprawdzi się na chłodne poranki i wieczory w mieście, zapewniając możliwość ogrzania ciała podczas spaceru czy spotkania z przyjaciółmi. To casualowy strój, który można z łatwością dopasować do wielu rodzajów spodni.

Eleganckie spodnie ecru

Skoro już mowa o spodniach, warto wspomnieć o tych, które również należą do kolekcji żeglarskie marki Henri Lloyd. Zostały wykonane z bawełny z dodatkiem lycry, co sprawia, że są miękkie, delikatnie rozciągliwe i wspaniale się układają. Zapewniają pełną swobodę ruchów niezależnie od tego, czy spędzamy czas w mieście, czy poza nim, w pracy, na spacerze czy właśnie na jachcie.

Spodnie w kolorze ecru prezentują się przy tym elegancko i spokojnie mogą zastąpić inne rodzaje spodni w pół formalnych stylizacjach. Sprawdzą się między innymi jako dodatek do koszulowej bluzki. Z kolei w mniej oficjalnych wersjach będą pasować do lekkiego topu, T-shirtu czy wspomnianej granatowej bluzy.

Prosta sukienka

Trzecim przykładem marynistycznego stroju, na który może zdecydować się każda z pań, jest ciekawa sukienka z motywem kotwicy. Wykonana w klasycznym kroju, który świetnie maskuje wszelkie niedoskonałości figury, sprawdzi się podczas każdej codziennej okazji. Będzie idealnym strojem do pracy, na spacer czy też po prostu na wypad do centrum miasta. Można zestawić ją z wieloma dodatkami, a jej uniwersalny kolor z pewnością pozwoli na ogromną swobodę w tworzeniu unikatowych kompletów.

Czy suplementy na odchudzanie działają?

0
Czy suplementy na odchudzanie działają

Wiele osób, chcąc zrealizować swoje marzenia o smukłej sylwetce, wspomaga się różnego rodzaju preparatami. Według statystyk suplementy na odchudzanie to jedne z najczęściej kupowanych produktów z tej kategorii. Producenci deklarują ich wysoką skuteczność. Ale czy naprawdę tak jest? Jak wybrać suplement, którzy rzeczywiście przyniesie efekty?

Czy suplementy na odchudzanie działają?

Producenci suplementów gwarantują wysoką skuteczność swoich wyrobów. Obiecują, że stosując specyfiki, można szybko i bez żadnego wysiłku osiągnąć smukłą, piękną sylwetkę. Kobiety zachęcone ich obietnicami, chętnie sięgają po takie suplementy. Jednak czy naprawdę łykanie jakichkolwiek tabletek na odchudzanie rzeczywiście przyniesie efekty? Nie do końca. Owszem, suplementy mogą być skuteczne. Jednak w połączeniu ze zdrowym odżywianiem i aktywnością fizyczną. Dietetycy są zgodni – najlepszym sposobem na redukcję masy ciała jest deficyt kaloryczny, który da się osiągnąć, stosując odpowiednią dietę lub zwiększając intensywność treningów. Suplementy same w sobie nie odchudzają, jednak mogą ten proces znacznie ułatwić. Grunt to wybrać porządny, przebadany preparat!

Jak działają suplementy na odchudzanie?

Na rynku dostępne są suplementy o różnym działaniu. Pierwszą grupą są preparaty zmniejszające apetyt, w szczególności przeznaczone dla tych osób, które mają problem z podjadaniem między posiłkami. Takie suplementy wzbogacone są m.in. o błonnik, odpowiadający za uczucie sytości, a także o kofeinę, guaranę, chrom, czy też wyciąg z gorzkiej pomarańczy. 

Drugą grupą są tzw. spalacze tłuszczu, zawierające m.in. L-karnitynę czy kofeinę. Są to produkty odpowiednie dla osób aktywnych fizycznie. Suplementy ułatwiają spalanie tłuszczu podczas wysiłku. Ponadto wspierają ogólną wydolność organizmu oraz wspomagają pracę mięśni. 

Producenci oferują również suplementy wspomagające przemianę materii, wzbogacone o wyciąg z zielonej herbaty, czy też wyciąg z grejpfruta, a także preparaty blokujące wchłanianie tłuszczów i węglowodanów. 

Dobry suplement, czyli jaki?

Stosowanie suplementów o niskiej jakości nie przyniesie oczekiwanych efektów, a wręcz może zaszkodzić. Dlatego tak ważne jest, by wybierać preparaty o przebadanej skuteczności, przygotowane z najlepszych, starannie wyselekcjonowanych składników. Suplementy powinny pochodzić wyłącznie ze sprawdzonych źródeł. 

Świetne, skuteczne suplementy na odchudzanie znajdziesz na stronie olimpstore.pl. Propozycją marki Olimp Sport Nutrition między innymi jest Therm Line Forte, czyli preparat uwielbiany przez kobiety aktywne fizycznie. Jego ogromną zaletą jest bogata formuła oparta na starannie wyselekcjonowanych składnikach aktywnych, których doskonałą jakość potwierdzają liczne analizy czystości przeprowadzone w nowoczesnym Ośrodku Badawczo-Rozwojowym firmy Olimp Laboratories. Skład Therm Line Forte to m.in. zielona herbata, imbir, pieprz kajeński, guarana, chrom, kofeina i L-karnityna. Suplement wspiera utrzymanie prawidłowej masy ciała, usprawnia metabolizm tłuszczów, zwiększa wytrzymałość, a także pomaga utrzymać właściwy poziom glukozy we krwi. Stosowanie produktu może stanowić świetne wsparcie w procesie odchudzania i modelowania sylwetki!

Trening z odważnikami kettlebell — kilka porad zakupowych

0
kettlebell

Kettlebell to chętnie i często wykorzystywane akcesoria w trakcie ćwiczeń fizycznych. Mają one formę kuli o lekko spłaszczonej podstawie, wyposażonej w uchwyt ulokowany od górnej strony. Środek ciężkości kuli jest tak przesunięty, by w trakcie jej podnoszenia zaangażowane były rozmaite partie mięśni organizmu człowieka. Dzięki temu nacisk wywierany na mięśnie jest równomierny i dobrze wpływa na ich rozwój. Kettlebell może stanowić doskonałe uzupełnienie treningu z wykorzystaniem konwencjonalnych hantli. Poniżej przybliżamy ich charakterystykę oraz podpowiadamy, jak krok po kroku wybrać odważniki, by był to zakup udany i zadowalający. 

Korzyści z treningu z odważnikami kettlebell 

Odważniki kettlebell zyskują na popularności. Ich prosty design i konstrukcja, a także atrakcyjny sposób oddziaływania na sylwetkę i wygląd organizmu są tego główną przyczyną. Początkowo odważki wykorzystywane były w treningu wojskowym i miały za zadanie poprawić wytrzymałość oraz wydolność żołnierzy. Z czasem dostrzeżono ich wyjątkową użyteczność oraz zaczęto stosować także w treningu siłowym kulturystów i sportowców. Obecnie kettlebell znajdują się na wyposażeniu wielu siłowni i klubów fitness, korzystają z nich profesjonaliści, jak i amatorzy, pragnący urządzić własną, domową siłownię. 

Kettlebells gwarantuje rozmaite korzyści płynące z jego stosowania. Przede wszystkim — trening z jego wykorzystaniem pozwala utrzymać prawidłową sylwetkę, przez cały czas trwania ćwiczeń. Dotyczy to przede wszystkim ułożenia mięśni posturalnych, czyli odpowiedzialnych za utrzymanie poprawnej pozycji w codziennym funkcjonowaniu — mięśni grzbietu, brzucha, barków oraz pleców (na odcinku lędźwiowo-krzyżowym). 

Ponadto, kettlebells mogą być wykorzystywane do treningu innych partii ciała. Za ich pomocą możesz rozbudujesz mięśnie nóg — w tym przede wszystkim pośladków i kolan. Również ramiona i klatka piersiowa będą beneficjentami treningu z użyciem kettlebells. 

Zakup odważników kettlebell — dostępne i polecane rodzaje 

Odważniki kettlebell mogą różnić się różnymi parametrami oraz cechami. Największą różnicę stanowi wykorzystany w produkcji materiał. Pod tym względem — dostępne produkty można podzielić na dwie główne kategorie: odważniki żeliwne oraz turniejowe. Pierwsze z nich wykonane zostały w całości z jednego kawałka żeliwa. Ich ciężar może mieścić się w przedziale od kilku kilogramów do nawet ponad 60. 

Odważniki turniejowe składają się natomiast z kuli oraz przymocowanej do niej prostokątnej rączki. Oba elementy wykonane są ze stali, a całkowity ciężar odważnika wynosi od 4 do prawie 50 kilogramów. W odważnikach turniejowych stosuje się zamkniętą powłokę, której wypełnienia zależy od zamierzonej masy. W rezultacie niezależnie jak ciężki odważnik wybierzesz, będzie on miał uśredniony rozmiar, za każdym razem dokładnie taki sam. 

Drugą ważną sprawą jest ciężar interesującego Cię odważnika. Warto pod tym względem sprawdzić ofertę thornfit.pl/sprzet/kettlebells/, która oferuje odważniki przeznaczone dla szerokiej grupy odbiorców. Dla kobiet zaleca się wybór odważnika w przedziale 8-12 kg, a dla mężczyzn dedykowane są odważniki 16-20 kg. Po rozmiary takie powinny sięgać przede wszystkim osoby rozpoczynające trening fizyczne, które pragną rozbudować tkankę mięśniową unikając jednocześnie niebezpieczeństwa przeciążenia wybranych partii mięśni.

Jakie korzyści przynosi stosowanie odżywki białkowej

0
Jakie korzyści przynosi stosowanie odżywki białkowej

Odżywki białkowe to produkty, które uzupełniają dietę w białko oraz posiadają dużą wartość odżywczą. Jakie produkty będą najlepsze?

Odżywka białkowa – jakie są rodzaje?

Odżywki białkowe to najbardziej popularny preparat stosowany wśród sportowców i nie tylko. Do podstawowych rodzajów odżywek białkowych zalicza się: koncentrat białka serwatkowego (WPC), izolaty białka serwatki (WPI), hydrolizat białka serwatkowego (WPH). Pozostałe rodzaje odżywek białkowych to: białko kazeinowe, białko wołowe, białka jaja kurzego, odżywki białkowe roślinne. Stosowanie odżywek warto uzgodnić ze specjalistą – dietetykiem, ponieważ próbując samemu dopasowywać odżywki możesz sobie poważnie zaszkodzić.

Czy odżywki białkowe mogą stosować tylko sportowcy?

Odżywki białkowe przede wszystkim stosują sportowcy, zwłaszcza kulturyści, którzy dążą do budowy masy mięśniowej. Choć dedykowane są dla sportowców to mogą stosować je wszyscy. Szczególnie poleca się je osobom, które cierpią na niedobory protein w diecie oraz dla osób wysoko aktywnych fizycznie. Odżywka powinna być uzupełnieniem zbilansowanej diety, a nie ją zastępować.

Co to jest koncentrat białka serwatkowego

Koncentrat białka serwatkowego WPC, to popularna odżywka białkowa, która zawiera 80 procent czystego białka. Pozyskiwany jest z serwatki mlecznej, poprzez proces oddzielenia białka serwatki. Koncentrat białka serwatki cechuje się jedną z najwyższych wartości odżywczych pośród białek. Stosowany jest w różnych preparatach dla sportowców, w tym także w odżywkach. Dobrym wyborem będzie zakup białka firmy WHEY PROTEIN. Koncentrat dostępny jest w wielu wersjach smakowych, przez co możesz wymieniać smaki i nigdy Ci się nie one nie znudzą. Whey protein to produkty najwyższej jakości, polecane przez wiele osób oraz specjalistów.

Jakie zalety posiada białko serwatkowe?

Białko serwatkowe to produkt, który wzmacnia mięśnie oraz wpływa na zwiększenie efektywności wykonywanych ćwiczeń oraz pomaga w redukcji tkanki tłuszczowej. Białko dostarcza potrzebnych protein tam gdzie znacznie wzrasta na nie zapotrzebowanie. Poprawia siłę oraz wzmacnia układ odpornościowy. Stosowanie białka serwatkowego znacznie zmniejsz głód i łaknienie. Białka serwatkowe charakteryzują się bardzo wysoką wartością odżywczą oraz dobrze się wchłaniają.

Gdzie można kupić koncentrat białka serwatki?

Koncentrat białka najlepszej jakości oraz wiele innych produktów polecanych dla sportowców możesz kupić w whey.pl. Sklep oferuje odżywki białkowe w różnych smakach, które wzbogacą Twoje kubki smakowe oraz pomogą zadbać Ci o dobrą kondycję i sylwetkę.

Zestaw dla prawdziwego mężczyzny

0
zestaw kosmetyków męskich

Codzienne dbanie o cerę może być nie tylko proste, ale również przyjemne i jednocześnie skuteczne. Pamiętając o tym, że męska skóra jest grubsza od kobiecej, stworzyliśmy zestaw wyjątkowo skoncentrowanych kosmetyków, które doskonale wnikają tam, gdzie powinny się znaleźć.

Jak działają kosmetyki z linii True?

Aby o skórę twarzy zadbać kompleksowo, warto zaopatrzyć się w zestaw kosmetyków męskich od True. Dwa uzupełniające się w działaniu preparaty na dzień i na noc potrafią zdziałać cuda, jeśli tylko zastosujemy je regularnie i konsekwentnie. Składniki zawarte w kremach True wnikają w głębsze warstwy skóry, zapewniając cerze tak ważną stabilność. Dzięki temu odnowa komórek jest sprawniejsza, a samo wzmocnienie, ochrona i kondycja skóry są znacznie lepszej jakości. Zawartość składników czynnych sprawia, że skóra ma zapewnioną intensywną pielęgnację zarówno w dzień, jak i w nocy. Łagodząc podrażnienia po goleniu, jednocześnie sprawiają, że cera nabiera koloru i energii, którą straciła. Kremy wchłaniają się bardzo szybko, dzięki czemu ich aplikacja jest prosta i trwa zaledwie kilka sekund. To mało, jak na efekt świeżości i witalności, jaki przynoszą.

Skuteczne nawilżenie na dzień

Zestaw kosmetyków True to krem na dzień i krem na noc. Preparat do stosowania na dzień jest przede wszystkim nawilżający, jednakże zapewnia też kilka dodatkowych korzyści. Zawarty w nim kwas hialuronowy, Stevia, olej abisyński, Gatuline Expression, system Ronancare Pristine Bright oraz TimeCode działają również naprawczo, wygładzająco oraz ujędrniająco. Ponadto wyrównują koloryt skóry, niwelując szarość i nadając jej energię i blask. Stosując true hydrating day cream SPF 15 codziennie rano zapewniamy swojej męskiej skórze potrzebną energię na każdy dzień, która pozwoli poczuć się nam zdecydowanie swobodniej i pewniej o każdej porze.

Dogłębna regeneracja nocą

Krem na noc powinien być nieodłącznym elementem wieczornej rutyny, która pozwoli cerze na oddech i odżywienie, jakiej potrzebuje po całym dniu intensywnego kontaktu z otoczeniem. Regenerating night cream to przede wszystkim skoncentrowany preparat, który zawiera pięć wyjątkowych składników. Pierwszym jest Matrixyl 3000, czyli kompleks peptydowy działający odmładzająco, a więc regeneracyjnie i naprawczo na skórę twarzy. Drugi to nawilżający kwas hialuronowy o mocnym stężeniu, trzeci natomiast to stevia o silnym działaniu naprawczym. Kolejny to bogaty w składniki odżywcze olej arganowy, natomiast skład kończą algi i glony, które doskonale wzmacniają proces mikrokrążenia.

Stosując te kremy każdego dnia i każdego wieczoru zapewniamy swojej cerze troskę, jakiej potrzebuje.

Dieta redukcyjna dla kobiet – od czego zacząć i jak ją ułożyć, by była skuteczna?

0
Dieta redukcyjna dla kobiet

Proces odchudzania jest wymagający i wymaga od nas dużo zaangażowania, szczególnie w kuchni. Jak dostosować dietę, aby pomogła nam osiągnąć cel?

 1. Zdrowa dieta odchudzająca dla kobiet – jak powinna wyglądać?
 2. Jak przygotować najlepszą dietę odchudzającą?
 3. O czym pamiętać będąc na diecie odchudzającej?

Zdrowa dieta odchudzająca dla kobiet – jak powinna wyglądać?

Najważniejszym założeniem diety redukcyjnej jest utrzymanie deficytu kalorycznego, czyli spożywanie mniejszej ilości kalorii wraz z posiłkami, niż potrzebujemy do utrzymania aktualnej wagi. Różnica ta nie powinna być jednak drastyczna, ponieważ w takim wydaniu przyniesie nam więcej szkody, niż pożytku. Szczególną uwagę muszą zwracać na to właśnie panie, ponieważ w ich przypadku stosowanie zbyt rygorystycznej diety odchudzającej może prowadzić do poważnych komplikacji zdrowotnych, jak na przykład zaburzenia pracy układu hormonalnego. Jeżeli zależy nam na poprawnym tempie gubienia zbędnych kilogramów, niezbędna będzie zarówno zbilansowana dieta odchudzająca, jak i odpowiednia doza treningów w interesującej nas dziedzinie sportu. Więcej na ten temat znajdziesz na forum kobieta.sfd.pl.

Jak przygotować najlepszą dietę odchudzającą?

Najlepsza dieta powinna być przede wszystkim dopasowana do naszych indywidualnych potrzeb. Musimy uwzględnić w niej zapotrzebowanie na składniki mineralne i energię, poziom aktualnej aktywności fizycznej, a także cel, jaki chcemy osiągnąć. Warto pamiętać, że odchudzanie to nie sprint i szybciej wcale nie znaczy lepiej – aby utrzymać wypracowany efekt powinniśmy zdecydować się na tak wolne tempo utraty wagi, jak to możliwe. Dzięki temu z jednej strony nasz nowy plan żywieniowy nie będzie nam się kojarzył z samymi restrykcjami, a z drugiej będziemy w stanie zachować osiągniętą sylwetkę na dłużej. Aby nasze posiłki były sycące, warto zadbać o dobry bilans witamin i składników mineralnych, a także skupić się na spożywaniu dużych ilości białka, które nie tylko wspomoże proces budowania naszych mięśni, ale również nasyci nas na dłużej.

O czym pamiętać będąc na diecie odchudzającej?

Decydując się na dietę redukcyjną warto pamiętać, że jest to proces żmudny i wymagający, jednak zdecydowanie warty naszego wysiłku. Szczuplejsze ciało to nie tylko kwestia estetyczna, ale przede wszystkim zdrowotna – pozbywając się nadwagi redukujemy ryzyko wystąpienia niektórych chorób i poprawiamy swoje codzienne samopoczucie. Jeżeli nie jesteśmy do końca biegli w układaniu jadłospisu, warto skorzystać z porady specjalisty lub wyszukać darmowe porady dietetyczne w sieci.

Czym jest kreatyna i kiedy warto ją stosować?

0
kreatyna

Kreatyna jest bardzo popularna wśród entuzjastów kulturystyki. Dowiedz się, czym jest ten związek oraz kiedy warto go stosować. Poznaj kilka praktycznych wskazówek, dzięki którym dużo łatwiej uzyskasz oczekiwane efekty i zrealizujesz swoje cele treningowe. 

Co to jest kreatyna?

Kreatyna to związek o strukturze podobnej do aminokwasów. Występuje naturalnie w wielu produktach spożywczych (ryby, wieprzowina, wołowina), a także wytwarzany jest w wątrobie, nerkach i trzustce człowieka. Zdecydowana większość kreatyny magazynowana jest w mięśniach, a dzięki suplementacji można jej ilość zwiększyć. 

Warto zaznaczyć, że organizm rozkłada niewielką część kreatyny, zatem wytwarzana jest ponownie z aminokwasów zawartych w pokarmie, jednak znacznie łatwiej przyswoić ją z dostępnych na rynku suplementów. Aby proces ten przebiegał bez zakłóceń, warto sięgnąć po wysokiej jakości produkty w tabletkach lub w proszku. 

Dziś najlepszą kreatynę możesz bez trudu kupić w sklepie internetowym Activlab, który cieszy się uznaniem wśród wielu klientów. Wystarczy odwiedzić stronę https://www.activlab.pl/pl/c/Kreatyna/65 i zapoznać się z bardzo bogatą ofertą, w której każdy znajdzie coś dla siebie. To świetna propozycja dla najbardziej wymagających.

Kiedy warto stosować kreatynę?

Podczas intensywnych ćwiczeń lub biegów organizm wykorzystuje kreatynę do wytworzenia ATP, czyli głównego nośnika energii. Powodzenie treningu w dużej mierze zależy od tego, czy mięśnie mają wystarczającą ilość ATP, a co za tym idzie – odpowiednią ilość kreatyny. 

Suplementacja przeznaczona jest więc dla osób, które chcą cieszyć się dłuższym, a przede wszystkim efektywnym treningiem. To z kolei przełoży się na łatwiejszą realizację celów treningowych. Może być to zarówno redukcja tkanki tłuszczowej, jak i zwiększenie masy mięśniowej. Przekonało się o tym wielu klientów sklepu Activlab, którzy zawsze stawiają na produkty najwyższej jakości.

Czy stosowanie kreatyny jest bezpieczne?

Stosowanie kreatyny zawsze jest bezpieczne, jeśli tylko mowa o produktach ze sprawdzonego źródła. Ponadto należy pamiętać, że osoby ze schorzeniami nerek powinny skonsultować się ze specjalistą przed zastosowaniem środka. W dodatku kreatyna nie jest sterydem anabololicznym, a bezpieczeństwo potwierdzają liczne badania naukowe. Warto przypomnieć, że związek ten naturalnie znajduje się w mięśniach. 

W sklepie Activlab kupisz wyłącznie przebadane produkty, które odpowiednio dawkowane są w 100% bezpieczne i zapewnią oczekiwane efekty. Jeżeli jednak zastanawiasz się, jak wybrać najlepszą kreatynę dla siebie, możesz zapytać doświadczoną obsługą. Specjaliści na pewno pomogą Ci sięgnąć po rozwiązanie idealnie dopasowane do osobistych potrzeb. Wybieraj spośród wielu sprawdzonych oraz polecanych przez ekspertów produktów i ciesz się udanym treningiem za każdym razem!

ZOBACZ TEŻ