akcesoria rowerowe

Rower zakupiony i co dalej? Jakie akcesoria rowerowe kupić? Które są te najważniejsze i konieczne? Co się przyda? Te i podobne pytania zadaje sobie każdy, kto rozpoczyna przygodę z jazdą na rowerze. Pewne jest, że akcesoria to bardzo istotne elementy wyposażenia, jeśli chodzi o bezpieczeństwo, ale także i wygodę oraz przyjemność jazdy na rowerze. Możemy je podzielić na akcesoria dla samego rowerzysty i akcesoria do roweru. Co wybierzemy, zależy od tego, jak często będziemy naszego roweru używać, na jakich trasach, w jakich warunkach atmosferycznych, itd.

Przydatne wyposażenie na rower

Podstawowym wyposażeniem każdego rowerzysty, niezależnie od wymienionych czynników, jest bezdyskusyjnie kask. Wciąż pokutuje myślenie, że przecież, gdy byliśmy dziećmi, nie jeździliśmy w kaskach i nic nam się nie stało, więc dlaczego teraz mamy je zakładać. Dla własnego bezpieczeństwa. Czasy mamy inne, ruch drogowy jest nieporównanie większy i dlaczego nie zadbać o siebie w tak istotnej kwestii? Wzornictwo kasków rowerowych jest tak bogate, że możemy je potraktować jako dodatek zamykający całość naszego stroju.

Co do ubioru rowerzysty, to oferta sklepów nie kończy się jedynie na koszulce i spodenkach rowerowych. To także kurtki, bluzy, buty, specjalistyczna bielizna, rękawiczki, ochraniacze czy okulary – wszystko to nie jest konieczne, ale na pewno mające spory wpływ na komfort jazdy. Im więcej będziemy jeździć lub im dłuższe trasy zamierzamy pokonywać, tym bardziej docenimy ich wygodę.

Niezbędne akcesoria rowerowe to przede wszystkim odpowiednie oświetlenie, same odblaski to naprawdę za mało. Nawet jadąc w słoneczny dzień, w cieniu jesteśmy bardzo słabo widoczni. Dlatego tylne czerwone światło warto mieć zawsze włączone. Na wypadek jazdy po zmroku, należy zaopatrzyć się w lampkę również z przodu. Dobrze mieć też apteczkę i zestaw naprawczy. Pozostałe akcesoria należy dostosować do indywidualnych potrzeb. Jeśli zamierzamy jeździć niezależnie od pogody, warto założyć błotniki. Przydadzą się też takie artykuły jak bidon, uchwyt na telefon, licznik, torba czy koszyk, a także zapięcie zabezpieczające przed kradzieżą.

Aby czerpać przyjemność z jazdy na rowerze tak naprawdę na początek nie potrzebujemy wiele. Jednak, gdy nasz apetyt na tą formę sportu wzrośnie, dodatkowe akcesoria na rower będą bezcenne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here