8 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę wybierając siłownię i klub fitness

Wykupując kilkumiesięczny abonament na siłownię czy zajęcia fitness, powinniśmy wiedzieć na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej placówki. Nie ma co pochopnie podejmować decyzji i po pierwszej wizycie zrezygnować z powodu niemiłych niespodzianek.

 

Czym więc powinniśmy kierować się szukając odpowiedniej przestrzeni do ćwiczeń? Poniżej przedstawiamy listę najważniejszych rzeczy, na które warto zwrócić uwagę wybierając naszą przyszłą siłownie czy klub fitness:

 

1. Lokalizacja

 

Wielogodzinne stanie w korkach lub podróż komunikacją miejską z kilkoma przesiadkami nie działają motywująco. Siłownia i klub fitness powinny znajdować się blisko naszego domu lub miejsca pracy, tak żebyśmy mogli dotrzeć tam wygodnie i szybko. Warto też zwrócić uwagę na ilość miejsc parkingowych w okolicy, czy samo położenie obiektu. Wiadomo, że w centrum miasta trudniej będzie zaparkować samochód i może się to wiązać też z dodatkowymi opłatami za parking.

 

2. Godziny otwarcia

 

Większość osób wybiera się na trening po południu lub wieczorem po zakończonej pracy. Nie ma z tym większego problemu, ponieważ kluby otwarte są często do 22:00, a nawet 23:00. Jeśli jednak jesteśmy rannymi ptaszkami, ważne aby siłownia była otwarta od wczesnych godzin np. od 7:00 rano a nie od 10:00.

 

3. Wybór zajęć

 

Wielu z nas zapisując się na siłownię wie z jakich ćwiczeń najbardziej chce skorzystać. Przed wykupieniem karnetu, dobrze jest sprawdzić czy zajęcia, które preferujemy są dostępne akurat w wybranej przez nas placówce.

 

4. Sprzęt

 

Stan techniczny maszyn do ćwiczeń to bardzo ważna rzecz, od której zależy nasze bezpieczeństwo i skuteczność treningów. Warto także zorientować się w ilości poszczególnych urządzeń. Oczywiście czym więcej tym lepiej, ponieważ, unikniemy kolejek do poszczególnych stanowisk.

 

5. Doświadczona kadra

 

W dobie internetu z łatwością możemy sprawdzić opinie o instruktorach i trenerach. Oczywiście czym więcej rekomendacji tym lepiej. Wybierajmy miejsca z doświadczonym zespołem, który może poszczycić się wieloma pozytywnymi opiniami dotychczasowych klientów.

 

6. Oblężenie

 

Ilość osób, które uczęszczają do danego klubu jest istotna. Jeśli nie lubimy tłumów i nie chcemy stać w kolejce do sprzętu, powinniśmy wybrać bardziej kameralną placówkę.

 

7. Czystość

 

Zanim wykupimy abonament na dłuższy czas, warto jednorazowo odwiedzić siłownię i rozejrzeć się nieco. Powinniśmy zwrócić uwagę na czystość sprzętów do ćwiczeń czy toalet. W dobrych klubach zwykle sprząta się dwa razy w ciągu dnia.

 

8. Atmosfera

 

Na ogólny klimat w siłowni wpływa przede wszystkim personel – nie tylko trenerzy, ale również pracownicy recepcji. Jeśli kadra jest przyjaźnie nastawiona i chętna do pomocy, od razu milej odwiedza się takie miejsce. Chcąc często „wpadać na siłkę” powinieneś czuć się w niej jak w  domu.

 

Dobrą okazją do zapoznania się z miejscem, które „mamy na oku” jest skorzystanie z dni otwartych. Wiele klubów fitness i siłowni organizuje takie akcje, aby umożliwić ocenę placówki nowym klientom. Jeśli macie taką możliwość – korzystajcie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here