poniedziałek, Styczeń 21, 2019

Sportowe monitory aktywności – co warto o nich wiedzieć?

0
Sportowe monitory aktywności - co warto o nich wiedzieć?

Jak powszechnie wiadomo aktywność fizyczna jest bardzo ważna dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia, dlatego też warto postawić na dietę i systematyczne ćwiczenia. Osoby, które zapominają o codziennych ćwiczeniach, powinny jak najszybciej postawić na sportowe monitory aktywności, które doskonale motywują do pracowania nad swoim ciałem.

Dla miłośników triathlonowych zmagań

0
Dla miłośników triathlonowych zmagań

Obecnie formy aktywnego spędzania wolnego czasu stają się coraz popularniejsze. Mało kto po pracy, siada w fotelu i zapada się przed telewizorem na kilka godzin. Mimo codziennego zabiegania, nowocześnie zorientowani ludzie, są w stanie wygospodarować czas na różnorodne treningi. Siłownia, pływalnia, fitness club oraz jogging są najpopularniejszymi wyborami. Często stanowią one jedynie wstęp do większej przygody, która pozwala na poznanie swoich prawdziwych limitów oraz wyniesienie swojej kondycji na zupełnie inny poziom.

Triathlon następnym krokiem

Dawniej triathlon był mało znany w Polsce. Niewiele osób brało się za jego uprawianie, a możliwości do rozwoju tej sportowej pasji było niewiele. Dziś jest inaczej. Bardziej zaawansowane sportowe zmagania coraz bardziej się popularyzują. Ludzie trenują z myślą o różnorodnych zawodach oraz sprawdzeniu, gdzie rzeczywiście leżą granice ich wytrzymałości. Zmagania triathlonowe są dla wielu trenujących kolejnym celem, który przynosi aktywną odskocznię od schematycznej rzeczywistości.

Dopasowanie stroju do formy zmagań sportowych jest kluczowe. Aktualna sfera produktów skierowana na indywidualne potrzeby aktywnie żyjących ludzi cały czas się rozrasta. Dziś odzież termoaktywna to dodatek standardowy praktycznie przy każdym treningu. Jednak triathlon wymaga od ciała więcej, w efekcie potrzebuje ono lepszej ochrony. Dodatkiem, który można nazwać priorytetowym podczas zmagań triathlonowych są spodenki sportowe kompresyjne. Technologia kompresyjna zapewnia lepszą wygodę podczas różnych rodzajów aktywności – są one idealne do triathlonu, gdzie pływanie, rower i biegi łączą się we wspólną wymagającą całość. Spodenki sportowe kompresyjne lub całe kompresyjne kombinezony chronią mięśnie przed mikrourazami, znacznie zmniejszając ryzyko powstania kontuzji.

Technologia w służbie sportu

Spodenki sportowe kompresyjne to zaledwie jeden dodatek, który powinien znaleźć się na wyposażeniu „sportowej” szafy. Nowoczesne rozwiązania oraz innowacyjne pomysły znajdują wyraz w produktach użytkowych. Odzież sportowa jest tego najlepszym dowodem – i nie chodzi tutaj o futurystyczny wygląd stroju. Technologia kompresyjna nie jest oszukiwaniem i zyskiwaniem przewagi nad rywalami. Spodenki sportowe kompresyjne dają większą wygodę oraz pozwalają zachować optymalną sprawność kiedy całe ciało intensywnie pracuje. Dopasowana odzież sportowa jest dopełnieniem dla ciała, które pozwala wykorzystać w pełni swój sportowy potencjał oraz zmaksymalizować wypracowane efekty treningów.

Treonina w suplementach dla sportowców

0
Treonina w suplementach dla sportowców

Treonina lub L-treonina jest ważnym aminokwasem, który wspiera wiele kluczowych funkcji biologicznych. Ma wpływ na układ odpornościowy, centralny układ nerwowy, wątrobę i funkcje sercowo-naczyniowe. Treonina pomaga również w budowaniu i utrzymaniu szkliwa zębów i działa na korzyść mocnych kości. Przyspiesza także gojenie się ran. A to tylko początek jej pozytywnych właściwości.

Dlaczego treonina znajduje się w suplementach dla sportowców?

Treonina jest ważna dla tworzenia się tkanek w ciele i odgrywa istotną rolę w produkcji kolagenu i elastyny, działa więc przeciw starzeniu. Dodatkowo pomaga również w bardziej skutecznym metabolizmie tłuszczu, zapobiegając gromadzeniu się go na wątrobie, co jest niezwykle istotne w przypadku wielu schorzeń – zauważają specjaliści z tanie-odzywki.pl. Narząd ten wykorzystuje treoninę do produkcji glukozy, dzięki czemu związek jest przydatny do stabilizowania poziomu cukru we krwi.

Treonina znajduje się w produktach pochodzenia zwierzęcego, głównie w mięsie wołowym, ale także w owoce morza. Rośliny zawierające treoninę to soja, fasola, orzechy i nasiona. Jednak najnowsze badania przeprowadzone na Uniwersytecie Kalifornijskim pozwalają sądzić, że łatwo dostępne mięsa są dość ubogie w treoninę. Dzieje się tak przez wzgląd na zaniedbania podczas hodowli i podawanie nieodpowiednich pokarmów zwierzętom. Dlatego też suplementy z treoniną mogą stanowić ważne uzupełnienie diety dla sportowców.

Właściwości treoniny

Treonina w wysokich stężeniach znajduje się w mięśniach szkieletowych serca i ośrodkowym układzie nerwowym. Jest niezbędna, aby pomóc utrzymać prawidłową równowagę białka w organizmie, a także pomóc w tworzeniu kolagenu i elastyny w skórze. Ponadto bierze udział w funkcjonowaniu wątroby (w tym w zwalczaniu jej zatłuszczenia), a także wspomaga system immunologiczny, promując produkcję przeciwciał.

Odnotowano również, że inne składniki odżywcze są lepiej wchłaniane, gdy w ciele występuje odpowiedni poziom treoniny, więc może być kluczem do uzyskania wysokiej skuteczności z przyjmowania różnorodnych posiłków i odżywek.

Ważne! Do skutecznego działania treonina wymaga przyjmowania witaminy B6, magnezu i niacyny.

Treonina jest istotnym aminokwasem dla zachowania psychicznej kondycji, a w centralnym układzie nerwowym występuje jej stosunkowo wysoki poziom. Jest ona stosowana jako suplement, aby pomóc złagodzić niepokój i niektóre przypadki depresji. Rola treoniny w funkcjonowaniu układu nerwowego jest podkreślana przez zwiększone zapotrzebowanie organizmu na ten aminokwas w okresach stresu.

WIND, KITE, SUP – od jakiego sprzętu zacząć?

0
WIND, KITE, SUP - od jakiego sprzętu zacząć?

Chcesz zacząć przygodę ze sportami wodnymi? Ty, woda, siła mięśni, wiatr… To świetny sposób na spędzanie czasu wolnego. Pasja która wciąga i nie puszcza. Jesteś zielony i nie wiesz od czego zacząć? Ten artykuł może Ci pomóc!

Windsurfing to deska z żaglem; Kitesurfing – deska z latawcem; SUP – deska z wiosłem. Tak na wypadek, gdybyś jeszcze nie rozróżniał tych sportów. Od którego zacząć? To niełatwe pytanie. Każdy z tych sportów ma swoją specyfikę.

Stand Up Paddling

Najkrótsza droga od “0 do bohatera” wiedzie najprawdopodobniej w przypadku Stand Up Paddlingu (SUP). To zyskujący ostatnimi laty olbrzymią popularność sport o zaletach, które można mnożyć. Kontakt z naturą, świeże powietrze nad wodą, aktywizacja wielu grup mięśniowych, rozwój propiopercepcji i balansu. To chyba jedna z najbardziej atrakcyjnych form fitnessu. Wiosłowanie na stojąco można potraktować treningowo lub czysto rekreacyjnie. Nauka podstawowej techniki to kwestia maksymalnie godziny, zakładając że jesteśmy chociażby średnio wysportowani. Najlepiej rozpocząć przygodę w szkole sportów wodnych lub pod okiem doświadczonego znajomego. Wiosłować można po jeziorach, zatokach, rzekach, wszelkich wodnych akwenach, byle bez nadmiaru wiatru. Zaawansowani pływają również na morzu łapiąc fale. Jaką deskę warto kupić? Niech na to pytanie odpowie ekspert ze specjalistycznego sklepu ze sprzętem do sportów wodnych – Easy-Surfshop.com: “Na rynku dostępnych jest już obecnie mnogość marek oferujących deski do SUP. Można je nawet kupić w marketach sportowych. W przypadku tanich desek nie mamy jednak gwarancji, że deska nie zacznie wykazywać usterek już w pierwszym sezonie użytkowania. Może to być np. odklejający się pokład, odkształcenia kadłuba czy rozszczelnienie. Jeśli tylko możemy przeznaczyć na zakup sprzętu nieco większy budżet, zdecydowanie warto zainwestować w deskę firmy MISTRAL. Tym sprzętem z pewnością będziemy cieszyć się przez długie lata”

Windsurfing

Windsurfing to “najstarszy” z trzech sportów wodnych z historią liczącą sobie już półwiecze. Na desce z żaglem stosunkowo proste (w porównaniu do kitesurfingu) są pierwsze kroki. Po 5-godzinnym indywidualnym kursie w dobrej szkole powinniśmy już samodzielnie pływać. Windsurfing można uprawiać na jeziorach, co jest bardzo trudne w przypadku kitesurfingu. Jeśli więc nie mieszkamy nad morzem, a wakacje czy letnie weekendy spędzamy na śródlądziu, deska z żaglem będzie naturalnym wyborem. Dodatkowo świetnie uzupełnia się z pływaniem na SUP. Gdy wieje – bierzemy żagiel, a gdy wiatru brak – wiosło. Zestaw do windsurfingu to o wiele większy wydatek niż w przypadku SUP. Potrzebna będzie deska, żagiel (lub żagle), maszt, bom, trochę akcesoriów i ubiór.

UNIFIBER Zestaw Windsurfingowy

UNIFIBER Zestaw Windsurfingowy – Deska iWindsurf Experience + Pędnik Evolution + Paleta w cenie 3590.00 zł w ofercie sklepu easy-surfshop.pl

Kitesurfing

Kitesurfing – deska z latawcem – to najbardziej ekstremalny z trzech sportów. Początki nauki są trudniejsze, bardziej czasochłonne niż w przypadku windsurfingu. Aby dojść do poziomu samodzielnego, bezpiecznego pływania, musimy spędzić wiele godzin z instruktorem (szkolenie jest droższe niż w przypadku deski z żaglem). Natomiast gdy już przekroczymy etap początkującego, zaczynają się bardzo szybkie postępy i ekstremalne pływanie. Najlepszym akwenem do nauki w Polsce jest Półwysep Helski – rozległa płycizna i odpowiednie wiatry. Na kajcie nie nauczymy się pływać na śródlądziu. Sprzęt do kite również nie jest tani. W stosunku do windsurfingowego ma jedną podstawową przewagę – zajmuje o wiele mniej miejsca. Nie potrzeba bagażnika dachowego i specjalnych półek w garażu. Warto zwrócić uwagę na słowackiego producenta desek i latawców – CRAZYFLY. Firma która produkuje za naszą południową granicą używając materiałów również wytwarzanych w Unii Europejskiej jest bardzo konkurencyjna cenowo w porównaniu do gros firm produkujących w Azji!

Podsumowując: wybór sportu od którego zaczniemy swoją przygodę powinien zależeć w dużej mierze od miejsca w którym możemy najczęściej zjawić się nad wodą. Ważnym czynnikiem jest też budżet jaki możemy przeznaczyć na sprzęt. Wreszcie czas jaki spędzimy nad wodą i stopień wysportowania oraz potrzeba ekstremalnych zastrzyków adrenaliny.

Wybór robota odkurzającego – na co zwrócić uwagę?

0
Wybór robota odkurzającego – na co zwrócić uwagę?

Odkurzanie to jedna z najmniej lubianych czynności domowych. Niestety jest ona niezbędna, aby utrzymać dom w czystości, dlatego odkurzać trzeba, ale niekoniecznie własnoręcznie. Nowoczesne roboty odkurzające to znakomity sposób na porządek w domu bez wysiłku. Wybór modeli jest naprawdę spory, dlatego warto wiedzieć, jakie kwestie wziąć pod uwagę przy wyborze.

Do czego służy robot odkurzający?

Roboty odkurzające to urządzenia, które posiadają inteligentne czujniki. Dzięki nim odkurzacz może poruszać się po całym domu, w tym również pod meblami, czy wokół różnego rodzaju przeszkód. Najnowocześniejsze modele w ciągu zaledwie sekundy podejmują nawet 60 decyzji. Za pomocą specjalnych czujników wykrywają obszary, które są najmocniej zabrudzone, dzięki czemu w takich miejscach stosują tzw. czyszczenie skoncentrowane. Jest to funkcja, która znakomicie sprawdza się w pomieszczeniach, w których panuje duże natężenie ruchu oraz tych, w których zanieczyszczeń jest raczej niewiele.

Nowoczesne roboty sprzątające korzystają z inteligentnego systemu nawigacji i tak dostosowują ścieżkę sprzątania, aby otrzymać optymalne wyniki. Roboty, które dostępne się m.in. na stronie irobot.pl zaprojektowano w taki sposób, aby sprzątały efektywnie zarówno na dużych powierzchniach, jak i w narożnikach czy wzdłuż krawędzi.

Najlepszy robot sprzątający

Roboty sprzątające dostępne są w różnych zakresach cenowych, ale cena nie powinna być najważniejszym czynnikiem, którym należy kierować się przy zakupie. Zdecydowanie najważniejszą cechą takiego urządzenia jest system nawigacji. Sprzęty mogą być wyposażone w system chaotyczny lub uporządkowany, ale oba te rozwiązania nie zapewniają dokładności. Zdecydowanie najlepsze są modele wykorzystujące inteligentny system nawigacji.

Wybierając odkurzacz samojezdny, warto zwrócić też uwagę na sterowanie. Niektórymi modelami można sterować za pomocą pilota lub panelu na urządzeniu. Wygodniejsze w obsłudze są roboty, którymi steruje się za pomocą aplikacji mobilnej. Kwestie, które są bardzo ważne, to także czas pracy i ładowania, wielkość pojemnika na zabrudzenia czy sposób radzenia sobie z nierównościami, np. progami – należy sprawdzić, jaką wysokość dany odkurzacz jest w stanie pokonać. Odkurzacz powinien być też wyposażony w czujnik brudu, czujnik schodów czy czujnik zbliżeniowy. Bardzo ważne są również filtry, zwłaszcza HEPA – jest to filtr, który skutecznie oczyszcza powietrze z kurzu, grzybów czy bakterii.

Dodatkowe funkcje robotów sprzątających

Roboty sprzątające mogą być wyposażone w szereg funkcji, które znacznie ułatwiają utrzymanie porządku. Jedną z takich funkcji jest programowanie sprzątania, dzięki któremu użytkownik może ustawić zarówno dzień tygodnia, jak i godzinę, w której urządzenie się uruchomi. Niektóre modele mają również funkcję automatycznego dostosowywania mocy do intensywności zabrudzeń czy rodzaju czyszczonych powierzchni. Wygodnym rozwiązaniem jest także mycie podłogi – taki odkurzacz wyposażony jest w specjalną szczotkę oraz zbiornik na wodę. Nowoczesne roboty mogą mieć zamontowaną lampę UV, która niszczy bakterie dostające się do zbiornika urządzenia. Warto zwrócić uwagę na te dodatkowe funkcje, zwłaszcza jeśli w domu są alergicy.

Siłownia na świeżym powietrzu – jak ćwiczyć zimą?

0
Siłownia na świeżym powietrzu - jak ćwiczyć zimą?

Większość z nas chętnie korzysta ze sportowych zajęć plenerowych w okresie wiosny i lata. Jeśli jesień jest słoneczna i sucha, także nie mamy większych oporów przed skorzystaniem z codziennej dawki ruchu. Problem pojawia się zimą. Wieje silny wiatr, panuje przejmujący chłód i wilgoć. Takie warunki nie zachęcają do ruszenia się z domu. A jednak i zimą warto zadbać o regularne ćwiczenia na świeżym powietrzu. Dlaczego? Jak się przygotować? Jakie dyscypliny sportowe możemy uprawiać zimą i czy siłownia na powietrzu jest dobrym pomysłem?

Odchudzanie w średnim wieku, czyli sposób na dobrą formę u 40-latków

0
Odchudzanie w średnim wieku, czyli sposób na dobrą formę u 40-latków

Bycie szczupłym i wysportowanym to nie tylko marzenie osób bardzo młodych, lecz dążą do tego celu osoby w każdym wieku. Szczególnie dotyczy to ludzi, którzy w przeszłości mogli pochwalić się imponującą muskulaturą i niskim poziomem tkanki tłuszczowej, ale obecnie na ich ciele nie widać ciężkiej pracy włożonej lata temu lecz tkankę tłuszczową i nagromadzoną wodę. Czujemy się przez to ociężale i wiele codziennych czynności jest dla nas bardzo dyskomfortowych. Jeśli jesteś mężczyzną który przekroczył już magiczną barierę czterdziestu lat, to wówczas warto zastosować się do kilku poniższych wskazówek które z pewnością pomogą Ci wypracować bardzo dobrą formę.

Zmień nawyki żywieniowe

Jest to bardzo ważne by osiągnąć sukces. W przypadku osób młodych podzielenie sobie dziennego bilansu kalorii na 3 posiłki nie stanowi dużego problemu, jednak osoby bardziej zaawansowane wiekowo powinny spożywać 5 lub nawet 6 niewielkich posiłków dziennie które przede wszystkim przyczynią się do lepszej pracy metabolizmu. Ma to również wiele innych dodatkowych zalet, między innymi łatwiej jest nam kontrolować łaknienie i unikać tuczących przekąsek oraz przede wszystkim nie odczuwamy ciężkości i napuchnięcia brzucha przy stosowaniu umiarkowanych porcji jedzenia.

Uzupełniaj dobrej jakości płyny

Dawniej pośród osób ćwiczących istniało przekonanie, że im więcej wody wypijemy w ciągu dnia tym lepiej dla naszej formy. Niektóre z wówczas rekomendowanych wartości mogą się wydawać nam komiczne lub co najmniej mało racjonalne, jednak w celu pełnego nawodnienia powinniśmy spożywać przynajmniej 2 litry wody lub więcej jeśli posiadamy wyczerpującą aktywność fizyczną. Najlepszymi źródłami płynów są najzwyczajniejsze wody mineralne, najlepiej wolne od CO2 oraz wszelkiego rodzaju cukrów czy słodzików.

Zmień swój trening

W pewnym wieku codzienne katowanie się gigantycznymi ciężarami na siłowni może być coraz bardziej ryzykowne i prowadzić między innymi do bólu stawów, kontuzji mięśniowych oraz przetrenowania. Warto jest urozmaicić swoją aktywność fizyczną i włączyć do swojego planu ćwiczeń trening cardio. Efekty powinny pojawić się znacznie szybciej i z pewnością nie zniechęcimy się w taki sposób do dalszej walki ze zbędnymi kilogramami.

Regeneracja ma duże znaczenie

W bardziej zaawansowanym wieku procesy regeneracyjne odbywają się w nieco wolniejszym tempie niż u 20 latków dlatego warto jest do tego przykładać maksymalną uwagę. Szczególnie duże znaczenie odgrywa stabilny i nieprzerywany sen przez przynajmniej 8 godzin, jest to podstawowy warunek który powinniśmy spełnić. Dobrym rozwiązaniem są również krótkie drzemki w ciągu dnia które mogą okazać się kluczowe dla osób aktywnych i pracujących fizycznie.

Odpowiedni dobór suplementów – spalacze tłuszczów

Dobrym rozwiązaniem aby przyspieszyć progresję jest stosowanie suplementów wspomagających funkcjonowanie organizmu po 40 roku życia. Taką grupą są bezpieczne spalacze tłuszczów o właściwościach termogenicznych lub lipotropowych, które znacznie przyspieszają efekty. Warto wybierać sprawdzone produkty mające wiele pozytywnych opinii i skład o potwierdzonej badaniami skuteczności. Tego typu spalacze tłuszczu ma w swojej ofercie jeden z najbardziej renomowanych sklepów w branży suplementów – Best Body w swoim dziale Spalacze tłuszczuhttps://www.bestbody.com.pl/spalacze-tluszczu-c-41.html

Jaka rakietka dla gracza preferującego ofensywny styl gry?

0
Jaka rakietka dla gracza preferującego ofensywny styl gry?

Jeśli zaliczasz się do grona graczy, którzy preferują ofensywny styl gry, szybkość zagrań przedkładając nad ich precyzję, powinieneś szukać rakietek tenisowych o nieco grubszej desce, wykończonych odpowiednio dobranym materiałem podkładowym i gumą o nieco mniejszym poziomie elastyczności. Doskonałym przykładem takiego sprzętu jest rakietka Atemi 5000 – sprzęt tenisowy stworzony z myślą o graczach ofensywnych, z parametrem szybkości 100.

Szybkość nie idzie w parze z kontrolą

Każda profesjonalna rakietka tenisowa, taka jak wspomniana już wcześniej rakietka Atemi 5000, opisana jest przez trzy podstawowe parametry techniczne: szybkość, kontrolę i rotację. O ile poziom rotacji może osiągać wysoką wartość zarówno w rakietkach dedykowanych graczom ofensywnym, jak i defensywnym, to równoczesne utrzymanie wysokiego poziomu parametru szybkości i kontroli nie jest możliwe. Rakietki dla graczy ofensywnych mają zawsze wyższy poziom parametru szybkości niż kontroli i odwrotnie – rakietki dla graczy ofensywnych mają wyższy parametr kontroli niż szybkości. Wynika to z zastosowanych rozwiązań konstrukcyjnych, których nie da się ze sobą pogodzić.

By uzyskać większą kontrolę nad piłeczką, rakietka musi być bardziej miękka – elastyczna. Jeśli zależy nam na maksymalnej szybkości zagrań, rakietka musi być sztywniejsza – twardsza. Zwykle jest to regulowane poprzez zastosowanie określonego typu deski, a po części także poprzez rodzaj użytego podkładu i okładziny zewnętrznej.

Na co zwrócić uwagę wybierając rakietkę?

Gracz preferujący ofensywny styl gry powinien szukać rakietek o nieco wyższym poziomie sztywności i twardości, takich właśnie jak rakietka Atemi 5000 dostępna do kupienia na stronie https://www.fulsport.pl/product-pol-2345–Atemi-5000-Rakietka-do-tenisa-stolowego-raczka-wklesla.html. Ten model rakietki został wykonany z siedmiu warstw drewna Balsa (lekkie i elastyczne drewno powszechnie wykorzystywane do produkcji sprzętu dla tenisistów stołowych) przekładanych wytrzymałym karbonem dla nadania całości konstrukcji większego poziomu sztywności i trwałości. Wspomniana rakietka została wykończona specjalnym rodzajem okładziny ofensywnej o nieco mniejszym poziomie elastyczności, dzięki czemu stykająca się z nią piłeczka nie ulega wyhamowaniu, lecz odbija się od niej ze zdwojoną siłą.

Nowoczesny sprzęt dla graczy preferujących ofensywny styl gry, dzięki stałemu rozwojowi techniki, zwłaszcza technologii materiałowych, staje się coraz bardziej precyzyjny – zwiększa się oferowany przez niego parametr kontroli. Poza tym dzięki nowym okładzinom rakietki ofensywne oferują również wysoki parametr rotacji. To sprawia, że gracze ofensywni mogą urozmaicać repertuar swoich zagrań i tym samym zwiększać swoją skuteczność podczas gry.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup sauny fińskiej?

0
Dlaczego warto zdecydować się na zakup sauny fińskiej?

Kilka lat temu prawdziwym hitem stał się zdrowy tryb życia. Ta moda nadal trwa i zaraża się nią coraz więcej ludzi. Z tym trendem niepodzielnie łączy się aktywność fizyczna, a wiele osób po skończonych ćwiczeniach decyduje się na korzystanie z sauny. Jednak sauna fińska doskonale sprawdzi się wśród tych, którzy nie ćwiczą. Wszystko dlatego, że ma ona mnóstwo zalet. Z tego powodu powinniśmy pomyśleć o montażu sauny fińskiej w domu. Dlaczego warto to zrobić?

Sauna fińska w domu zwiększa komfort z jej korzystania

Sauna fińska to doskonały pomysł, ponieważ zwiększa się komfort korzystania z niej. Znajdziemy ją na https://homegarden.com.pl/sauny-finskie, a montaż jest banalnie prosty, więc poradzi sobie z nim nawet osoba z niewielkimi umiejętnościami technicznymi. Dlatego czeka nas niewiele wysiłku, a dzięki temu stracimy wszystkie wymówki związane z korzystaniem z sauny. Przede wszystkim będzie zawsze na miejscu, więc nie będzie mogli się tłumaczyć brakiem czasu. W końcu, gdy sauna fińska pojawi się w naszym domu będziemy mogli z niej korzystać w dowolnym momencie, nawet późnym wieczorem. Odpadnie też zmartwienie, że w saunie okaże się zbyt tłoczno – w naszej prywatnej będziemy tylko my, ewentualnie nasi goście.

Sauna fińska pozwoli nam zadbać o nasze zdrowie

Wiemy już, dlaczego warto zamontować saunę fińską w domu, ale wiele osób może się zastanawiać, po co ona nam w ogóle jest potrzebna. Przede wszystkim regularne wizyty w niej mają korzystny wpływ na nasze zdrowie. Tak więc w efekcie rzadziej chorujemy, a przeziębienie bardzo łatwo zwalczyć. To z pewnością zachęci wiele osób do korzystania z sauny fińskiej. W dodatku pomoże nam radzić sobie z trądzikiem, problemami żołądkowymi, czy korzonkami. Sauna fińska polecana jest też osobom, które są na etapie rekonwalescencji przy wielu poważnych schorzeniach.

Wizyty w sanie mają też świetny wpływ na wygląd

Korzystanie z sauny pozytywnie wpływa nie tylko na nasze zdrowie, ale też wygląd. Szczególnie dobrze sprawdzi się w czasie diety. Sesja w saunie przyspiesza metabolizm, a przy tym pozwoli nam spalić ok. 300 kcal. To sprawia, że odchudzanie staje się o wiele łatwiejsze. Nie zapominajmy też, że sauna pozwoli nam też pozbyć się cellulitu. To jednak nie koniec! Regularne korzystanie z sauny sprawia, że przez dłuższy czas pozostajemy młodzi. W dodatku nasza cera prezentuje się znacznie lepiej niż do tej pory. Przede wszystkim staje się wyraźnie nawilżona, gładsza i bardziej promienna. Sauna fińska poprawia się również jej koloryt i znikają różne niedoskonałości, m.in. pryszcze.

Jak widać korzystanie z sauny fińskiej niesie ze sobą wiele korzyści. Dlatego warto korzystać z niej kilka razy w tygodniu. Montaż sauny fińskiej w naszym domu zdecydowanie ułatwi nam to zadania. Dzięki temu będziemy mogli z niej skorzystać w każdej chwili, gdy tylko przyjdzie nam na to ochota i nie odstraszą nas żadne tłumy. To wszystko sprawia, że sauna fińska w naszym domu to doskonały pomysł.

Pielęgnacja dłoni, paznokci i stóp – Jak to robić dobrze?

0
Pielęgnacja dłoni, paznokci i stóp – Jak to robić dobrze?

Zabiegi na dłonie oraz stopy są niezwykle istotne dla urody. Pozwolą zadbać o takie partie ciała, jakie bardzo wyraźnie rzucają się w oczy. Popękane, porowate pięty lub wyschnięta skóra dłoni świadczą o przepracowaniu oraz zaniedbaniu się. Używanie kosmetyku do dłoni po codziennych pracach lub złuszczanie obumarłego naskórka ze stóp winno wejść w nawyk. Ręce oraz nogi są istotnym elementem urody. Po ich wyglądzie szybko oszacować wiek osoby oraz typ wykonywanej pracy. Żeby dłonie były piękne, a stopy ładnie wyglądały w lekkich sandałkach, należałoby przynajmniej od czasu do czasu postawić im zabiegi pielęgnacyjne.

Zabiegi na dłonie

Dłonie są wizytówką osoby, więc należałoby zadbać o ich estetyczny wygląd. Nie chodzi tylko o pielęgnację wrażliwej skóry dłoni, lecz również o mocne paznokcie o pięknym wyglądzie. Trzeba pamiętać, iż dłonie stosujemy nie tylko do pracy oraz robienia rozmaitych rzeczy – są one środkiem komunikacji. To za pomocą mowy rąk wielokrotnie sygnalizowane są uczucia oraz emocje: sympatia, czułość, antypatię, niepewność lub złość. Jednym z wysoce popularnych zabiegów pielęgnacyjnych dłoni jest kąpiel parafinowa, jaką można zrobić osobiście w domu – starczy jedynie zakupić w aptece parafinę drogeryjną, ogrzać ją oraz utopić ręce w trochę ciepłym płynie. Tenże zabieg idealnie nawadnia oraz uspokaja chropowatą, przesuszoną skórę. A jakie zabiegi na dłonie możesz wykonać w salonach SPA oraz gabinetach kosmetycznych?

Manicure

Pielęgnacyjnym zabiegom na ręce oraz paznokcie wielokrotnie towarzyszy specjalistyczny manicure. Cała czynność zaczyna się od peelingu, dzięki jakiemu można pozbyć się złuszczonego naskórka dłoni. Potem wykorzystuje się serum witaminowe o właściwościach wygładzających oraz odświeżających. Mocna maska stymulująca pobudza naskórek, zabezpiecza go przed zniszczeniami oraz wspomaga mechanizmy naprawcze. Dzięki kwasowi hialuronowemu skóra jest znacznie nawilżona, a d-panthenol przeciwdziała podrażnieniom. Wskutek tychże zabiegów dłonie oraz paznokcie stają się dobrze odżywione oraz przyjemne w dotyku. Podstawowy manicure obejmuje peeling dłoni, usuwanie skórek, malowanie paznokci oraz wmasowanie w skórę rąk kosmetyku pielęgnacyjnego. Do wyboru są różnokolorowe lakiery do paznokci albo odżywki.

Zabiegi na stopy

Mało osób zdaje sobie sprawę, iż zwykły człowiek w czasie życia trzykroć albo chociażby czterokrotnie okrąża na stopach kulę ziemską. Więc ich codzienna pielęgnacja jest sprawą nie wyłącznie urody, lecz przede wszystkim zdrowia. W stopach zlokalizowane są czujniki, więc unerwione punkty mające powiązanie z każdym organem ciała. Przez masaż można polepszyć ukrwienie tychże punktów, transport elementów wzmacniających oraz eliminowanie toksyn odpowiedzialnych za dolegliwości. Dobra pielęgnacja stóp pozwoli zachować ich zdrowie oraz piękny wygląd. Klasycznym zabiegiem stóp jest pedicure.

Pedicure może być powiązany z masażem. Łagodne zapachy stosowanych kosmetyków delikatnie rozpalają zmysły oraz dają ukojenie. Masaż stóp dobrze jest poprzedzić solną kąpielą oraz peelingiem. Po złuszczeniu naskórka trzeba wetrzeć w stopy balsam z witaminą E, jaki doskonale nawadnia oraz stymuluje skórę. Masaż stóp powoduje, iż stają się one lekkie, i organizm odzyskuje psychiczny komfort oraz stabilność. Pedicure obejmuje złuszczanie naskórka stóp, wycieranie skórek oraz wmasowanie kremu. Zakończony jest malowaniem paznokci barwnymi lakierami albo odżywkami.

Zabiegi orzeźwiające oraz łagodzące na stopy

Zabieg schładzający na stopy orzeźwia oraz przywraca nogom delikatność. Na starcie robi się peeling dezynfekujący, i następnie na stopy nakłada się wyciąg z cyprysu, jaki rewitalizuje oraz stymuluje skórę i wyciąg eukaliptusowy, delikatnie schładzający. Zabieg odświeża, wygładza oraz łagodzi naskórek, i również wzmacnia paznokcie. Można go przeprowadzić w połączeniu z klasycznym pedicure. Trochę podobnym zabiegiem jest Active Feet – rewitalizujący zabieg nadający stopom aksamitną gładkość. Dynamiczny cukrowy peeling efektywnie eliminuje zrogowaciały naskórek. Wyciąg z cyprysu niebieskiego oraz aloes pobudzają odnowę naskórka, i również poprawiają gospodarkę wodną skóry. Rewitalizująca kąpiel stóp ma właściwości nawadniające oraz bakteriostatyczne. Masaż z wyciągiem substancji aktywnych pobudza, zwiększa ukrwienie oraz usuwa naprężenie mięśni. Przez mocną oraz regenerującą pielęgnację stóp otrzymuje się harmonię całego ciała.

Pielęgnacja paznokci

Dlaczego pielęgnacja paznokci jest taka istotna? Odpowiedź nasuwa się sama. Paznokcie są wizytówką kobiety, symbolem jej kobiecości. Idealnie wypielęgnowane, mogą przyciągnąć wzrok płci przeciwnej, i również spowodować niechęć wśród kobiet. Jak dbać o paznokcie, aby zamiast szpecić, były naszą dumą? Tajemnica tkwi we właściwych kosmetykach, często robionym manicurze i właściwej diecie. Oto główne oraz najistotniejsze reguły pielęgnacji paznokci.

Każda kobieta powinna mieć mały zestaw przyrządów, dzięki którym pielęgnacja paznokci będzie możliwa. W kosmetyczce powinny odnaleźć się nożyce do paznokci, obcinacz do paznokci, szczypce do skórek, patyczek albo radełko do podnoszenia skórek i pilniczek. Ponadto można wyposażyć się w polerki do paznokci oraz pęsety.

Jak dbać o paznokcie?

Codzienna pielęgnacja paznokci zaczyna się już od oczyszczenia rąk. Nie wszyscy wiedzą, iż mydło osusza paznokcie oraz skórę rąk. Po każdym umyciu dłoni trzeba wetrzeć w ręce oraz paznokcie kosmetyk nawadniający. Co tydzień można wykonać terapię natłuszczającą na uszkodzone paznokcie. Do garnuszka trzeba dolać oliwę z oliwek, parę kropel witamin A oraz E z tabletki, a potem nieco podgrzać. Potem starczy zanurzyć w to dłonie oraz przytrzymać parę minut. Niezwykle skomplikowanej pielęgnacji, chociaż wciąż dopuszczalnej w domu, wymagają paznokcie zniszczone, kruche oraz delikatne. Wówczas najlepiej skrócić albo obciąć je krótko, zmyć lakier oraz regularnie używać kosmetyk oraz odżywkę. Przez miesiąc trwania terapii nie malujemy paznokci. Po miesiącu powinnyśmy odzyskać wspaniałe, naturalne paznokcie. Domowe sposoby pielęgnacji paznokci opierają się również na zdrowym odżywianiu. Twoja dieta oddziałuje na stan paznokci. Dawaj organizmowi białko, wapń, cynk, krzem, żelazo, miedź oraz witaminę B5. Gdy nie jesteś w stanie odmienić własnej diety, możesz zdecydować się na suplementy diety.

O tym jak pielęgnować dłonie, paznokcie i stopy dowiesz się także na blogu apteki internetowej: https://www.zaufane-apteki.pl/blog/jak-pielegnowac-dlonie-paznokcie-stopy-253.html