środa, Lipiec 26, 2017

Modelowanie kręconych włosów krok po kroku! Zobacz, jak odpowiednio dbać o włosy kręcone!

0

Modelowanie włosów kręconych może być naprawdę trudne. Loki potrafią być niezwykle niesforne. Stylizacja włosów będzie łatwiejsza, jeśli zastosujemy kilka sprawdzonych kroków. Kręcone włosy są możliwe to ujarzmienia, trzeba tylko wiedzieć jak to zrobić, oraz znaleźć odrobinę czasu. Należy zastanowić się, jak dbać o włosy kręcone. Czy odżywka do włosów kręconych jest wystarczająca? Czy pielęgnacja włosów kręconych wymaga raczej bardziej skomplikowanych zabiegów? Przeczytaj ten artykuł i zapoznaj się z trikami, dzięki którym modelowanie loków będzie dużo prostsze!

Moda i trening a słuchawki

0

Nie od dziś wiadomo, że aby trening był udany nie tylko musimy poświecić mu czas i serce. Ważne jest też dobre samopoczucie przed i po treningu. Witaminy, właściwe odżywianie, dobrze dobrany strój a także muzyka jaką słuchamy podczas treningów sprawiają czy osiągniemy założone cele. Jednak jest jeszcze jeden element o którym warto pamiętać. Słuchawki – wygodne, modne, trwałe, doskonale oddające ulubioną muzykę.

Więcej tlenu to mniej zmarszczek – sposoby na dotlenienie skóry twarzy

0

Czysty tlen ma zbawienny wpływ na kondycję naszej skóry – dzięki niemu możemy skutecznie ją regenerować i opóźniać oznaki starzenia. Co zrobić, aby zwiększyć transport tlenu do naszego organizmu?

Powiększone migdałki – jak sobie z tym radzić?

0

Powiększone migdałki podniebienne świadczą o infekcji lub alergii. U dzieci przerośnięte migdałki diagnozowane są znacznie częściej niż u dorosłych. Zdarzają się także przypadki powiększenia wyłącznie jednego migdałka, co z kolei może wskazywać na groźniejsze schorzenie. Jak leczyć powiększone migdałki? Czy usunięcie ich jest koniecznością?

Dieta posta a odchudzanie i oczyszczanie organizmu

0

Post jako element diety

Coraz więcej dietetyków na świecie zastanawia się nad postem jako elementem diety. Większość kobiet chce szybko schudnąć i szuka sposobu na to, jak schudnąć w tydzień. Odruchowym skojarzeniem z frazą „chudnięcie” jest słowo „głodówka”. Jednak czy to aby na pewno dobry, a przede wszystkim zdrowy dla naszego ciała pomysł?

Czym jest post?

Koncepcję postu znamy między innymi z Biblii – Jezus Chrystus udał się na czterdzieści dni i nocy na pustynię, aby na niej opierać się pokusom Szatana. Dzisiaj to współczesne kobiety próbują przez dwadzieścia cztery godziny nic nie jeść, opierając się pokusom podjedzenia najdrobniejszej chociażby przekąski. Co więcej, dietetycy popierają te pomysły, twierdząc że jednodniowy lub trzydniowy post, podczas którego konsumuje się tylko wodę, może znacząco pomóc w oczyszczeniu organizmu i zrzuceniu niechcianej wagi.

Czy post odchudza?

Raczej nie. Z jednej strony drastyczne obniżenie kalorii dostarczanych organizmowi może zmniejszyć wagę ciała, ale z drugiej organizm może równie dobrze zacząć magazynować jedzenie „na gorsze dni”, wskutek czego w momencie, gdy zaczniemy jeść normalnie, kalorie wrócą z podwójną siłą w ramach tak zwanego „efektu jo-jo”.

Jednak, jak przekonują dietetycy, jednodniowy post to praktyka stosowana przez Francuzki, które przez dwadzieścia cztery godziny starają się nie wykonywać forsujących zadań i jednocześnie nie jedzą. Leżą na kanapie i piją bardzo dużo wody, aby zrekompensować organizmowi brak jedzenia i jednocześnie oszukać głód. Jednak, mimo że Francuzki są światowym symbolem świetnej figury, sam post nie jest zdecydowanie sposobem na szybkie chudnięcie.

Co daje post?

Rzekomo całodobowy post ma pomóc w oczyszczeniu jelit oraz organizmu. Ciało pozbawione nowego jedzenia zacznie konsumować odłożone zapasy – przynajmniej w teorii. Wtedy zaczyna się utrata wagi, a także wydalanie treści żołądkowej, która zalegała od dłuższego czasu w jelitach. Chodzi więc głównie o oczyszczenie organizmu z niepożądanych substancji.

Jedzenie post-postne

Życie w czasach post-prawdy nie jest łatwe, tak samo jak konsumpcja jedzenia post-postnego. Po zakończeniu postu człowiek ma od razu ochotę rzucić się na całe jedzenie dostępne w lodówce. Jednak zniweluje to efekty osiągnięte przez jednodniową głodówkę i sprawi, że nie wpłynie ona wcale na nasze ciało. Tuż po poście należy jeść ostrożnie i mało, przede wszystkim lekkie i zdrowe jedzenie, tak aby przyzwyczaić ponownie organizm do jedzenia, ale jednocześnie nie spuścić na niego bomby kalorycznej, która zniweczy cały dwudziestoczterogodzinny wysiłek.

Czy warto przeprowadzić post?

Podsumowując, post jest ciekawą koncepcją i faktycznie po jego odbyciu niektórzy internauci raportują, że czuli się pełni energii i odświeżeni, jednak poszczenia nie powinny się podejmować osoby, które mają problemy zdrowotne. Nie jest to także dobry środek, aby schudnąć, ponieważ nawet jeśli dłużej się pości, to ciało traci masę mięśniową, nie zaś tłuszcz, na którym nam najbardziej zależy. Jeśli koniecznie chcesz schudnąć, przejrzyj dietetyczne teksty dostępne na naszej stronie. Może któryś Ci podpowie, w którym kierunku iść.

Płaski brzuch nie musi być tylko marzeniem

0

Wiele kobiet z łezką w oku wspomina czasy, kiedy mogły pochwalić się pięknym, płaskim brzuchem. No cóż, to rzeczywiście atrybut młodości, bo zwykle i dziewczyny, i chłopacy nie mają z nim najmniejszego problemu. Niestety, wraz z wiekiem, o płaski brzuch trzeba walczyć każdego dnia. Co zrobić, gdy w pewnej chwili stajemy przed lustrem i widzimy mniejszą lub większa „oponkę”?

Metody depilacji – wybierz najlepszą dla siebie

0

Gładka skóra, zwłaszcza latem oraz w czasie, gdy odkrywamy więcej powierzchni naszego ciała jest marzeniem każdej z nas. Idealnie wydepilowane nogi czy okolice bikini są podstawą, by wybierając się na plażę czuć pełen komfort. W zależności od naszej natury, depilację musimy stosować częściej lub rzadziej. Także rodzaj skóry ma tutaj nie małe znaczenie. Dlatego niezwykle ważne jest, aby dobrać najlepsze dla siebie kosmetyki do depilacji. Czym się od siebie różnią? Za chwilę się o tym przekonasz.

Powiedz żegnaj suchej i pękającej skórze na piętach!

0

Pękająca i łuszcząca się skóra na piętach występuje bardzo często i to u ludzi w różnym wieku. Problemu nie wolno bagatelizować, aby nie dopuścić do groźnych stanów zapalnych.

Co to jest elektrostymulator i jak go kupić?

0

Elektrostymulacja jest coraz bardziej popularna. Decydują się na nią nie tylko wyczynowi sportowcy, ale również osoby, które chciałyby pozbyć się bólu mięśni, wspomóc swoje odchudzanie czy też są w trakcie rehabilitacji. Wszystko za sprawą małego urządzenia – elektrostymulatora. Co to takiego i jak go kupić? Zobaczmy.

Lekka dieta na lato

0

Lato to ulubiona pora roku większości z nas. Wysokie temperatury, długie dni i słoneczne promienie bardzo pozytywnie wpływają na nasz nastrój. Kiedy ciało nabiera atrakcyjnego, brązowego kolorytu, a nasza szafa przeżywa prawdziwą metamorfozę, nie wszystko jest jednak takie idealne. Niestety, te wszystkie czynniki są także sporym obciążeniem dla naszego organizmu, który nie najlepiej radzi sobie z takimi warunkami. Powinniśmy w porę przyjść mu z pomocą, aby zapobiec bardzo poważnym konsekwencjom. Kluczowa okaże się przede wszystkim dieta – to od niej zależy stopień odżywienia organizmu oraz to, jak się czujemy i reagujemy na wysokie temperatury. Letni jadłospis powinien być przede wszystkim lekki – dzięki niemu będziemy czerpać pełnię przyjemności ze słonecznych dni.